Z Prahy vypravia lietadlá do vybraných miest od budúceho týždňa

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Spoločnosť České aerolinie, a. s., (ČSA), člen skupiny Smartwings Group, po dvoch mesiacoch od dočasného pozastavenia prevádzky pre koronavírus plánuje obnoviť lety medzi Prahou a vybranými mestami na budúci týždeň.

Prvé lietadlá vypraví v pondelok 18. mája do Amsterdamu, Frankfurtu, Paríža a Štokholmu. Ako informuje letecká spoločnosť na svojom portáli, lety do Kyjeva a Odesy chce obnoviť 24. a 25. mája, ak dovtedy ukončia karanténne opatrenia na Ukrajine podľa aktuálneho plánu. Lety do Bukurešti majú opäť fungovať od 25. mája.

“Postupné obnovovanie liniek prebieha v súlade s predpismi a uvoľňovaním aktuálne platných obmedzení v jednotlivých krajinách, to znamená môže prichádzať k dodatočným úpravám letového poriadku,” uviedli ČSA. Letenky nielen na máj, ale aj na júnové a ďalšie termíny do ostatných destinácií je už možné rezervovať.

Súčasne Smartwings Group zavádza opatrenia na palubách svojich lietadiel, aby cestovanie i v období koronavírusu bolo naďalej bezpečné,” priblížili ČSA. Pasažieri musia vstupovať na palubu lietadla a počas celého letu mať nasadenú vhodnú ochranu úst a nosu, dodržiavať dvojmetrový odstup medzi sebou pri nastupovaní a vystupovaní.

Povinné je aj bezkontaktné platenie za nákup občerstvenia pri lete. “Na palubách lietadiel platí dodržiavanie prísnych hygienických štandardov, keď interiér lietadiel prechádza pred a po každom lete dôkladnou dezinfekciou podľa najprísnejších hygienických postupov, a to vrátane sedačiek, servírovacích stolíkov, vreciek, úložných priestorov nad hlavami či toaliet,” dodali ČSA.

Pravidelné a charterové civilné lety zo Slovenska, podobne ako medzinárodná osobná vlaková, autobusová a lodná doprava sú pre pandémiu dočasne pozastavené od 13. marca.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...