Matovič bol v Inkognite. Už pri Čaputovej Transparency Slovensko upozorňovala, že je to problém

(Zdroj: TV Joj)

AKTUALIZÁCIA Ďalší komerčný úspech pre J&T? V zábavnej relácii televízie JOJ s názvom Inkognito sa objavil súčasný premiér Igor Matovič. Prítomnosť vrcholových politikov v tomto programe však v minulosti kritizovala mimovládka Transparency International Slovensko, keď do nej prijala pozvanie prezidentka Zuzana Čaputová. Podľa TIS vtedy prezidentka priniesla komerčný úspech finančníkom zo skupiny J&T.

Slovenský premiér Igor Matovič sa objavil v zábavnej relácii televízie JOJ Inkognito. Okrem reklám o tom informoval aj sám premiér na svojom profile na sociálnej sieti, kde zverejnil niekoľko fotografií a následne odkaz na záznam celej relácie. Jeho účasť však môže byť v istom kontexte problematická.

Matovič totiž nie je prvý významný politik, ktorý túto reláciu navštívil. Spravila tak v novembri minulého roka aj prezidentka Zuzana Čaputová. Zatiaľ čo niektorí prítomnosť hlavy štátu v relácii vítali, mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) vtedy poukázala na problematickosť návštevy.

Komerčný úspech pre kontroverzných finančníkov

TIS v tom čase upozornila, že prítomnosť Zuzany Čaputovej v Inkognite spravila z programu, po majstrovstvách sveta v hokeji, druhú najsledovanejšiu reláciu toho roku. To sa prirodzene premietlo ako komerčný úspech pre samotnú televíziu, ako aj jej majiteľov.

„Prezidentka tak darovala úspech televízii, ktorú vlastnia finančníci z J&T. A to v čase, keď jej bývalí stranícki súputníci (Zuzana Čaputová bola členkou Progresívneho Slovenska, pozn. redakcie) predkladajú Lex Haščák na obmedzenie oligarchov v zdravotníctve a v médiách,“ vyčítala TIS prezidentke.

Aj keď nie je J&T podľa TIS spoločnosť na úrovni Penty, má podľa nich za sebou tiež dosť škandálov za 30 rokov fungovania. Organizácia tiež podotkla, že zábavných relácií, kde by mohla vystúpiť, má dosť aj verejnoprávna televízia.

Krčmový kecal

Na tieto výčitky reagovala aj spoločnosť J&T, ktorá mimovládku označila za krčmového kecala a ich obvinenia za poškodzovanie značky. „Z uznávaného watchdoga už len krčmový kecal. Kredit uznávanej organizácie dostala jej Slovenská pobočka na úroveň lacného krčmového ohovárania, za ktorým už nevidno objektívnych profesionálov,“ čítal úvod reakcie spoločnosti.

J&T tiež podotkla, že je pripravená postaviť sa tvárou v tvár každému obvineniu, ktoré bolo za uplynulých 30 rokov voči nim vznesené. V stanovisku tiež uviedli, že týmto útokom na nich poškodili zamestnanci slovenskej pobočky Transparency International dobré meno svojej inštitúcie.

Matovičove peniaze v banke J&T?

V minulosti sa tiež upozorňovalo na spojenie premiéra a finančnej skupiny v tej súvislosti, že v ich banke mal mať uložené milióny eur, čo mu vo februári v televízii vytkol aj vtedajší predseda vlády Peter Pellegrini.

Matovič sa na margo toho spýtal smeráka, či je taký nervózny z klesajúcich preferencií. „Včera ste klesli na úroveň Erika Tomáša, dnes ste padli na úroveň Ľuboša Blahu,“ odkázal Matovič Pellegrinimu s tým, že J&T Banka je normálna banka. „Sú J&T zlodeji? Prečo ste ich teda nezrušili?“ položil mu otázku.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter