Hráči Realu Madrid po 60 dňoch opäť trénovali, chýbal iba zranený Jovič

Štadión Realu Madrid (Zdroj: SITA)

Šesťdesiat dní trvala vynútená prestávka pre futbalistov Realu Madrid, počas ktorej trénovali iba individuálne v domácich podmienkach. Až v pondelok 11. mája opäť zamierili do tréningového komplexu Valdebebas, kde začali s prípravou pred avizovaným pokračovaním La Ligy.

“Los Galacticos” trénovali v súlade s vládnymi nariadeniami v čase pandémie koronavírusu v skupinkách po štyroch hráčoch. Najviac na očiach boli brankár Thibaut Courtois, obranca Marcelo a stredopoliari Marco Asensio a Eden Hazard.

“Po testovaní na koronavírus, ktoré neprinieslo žiadny pozitívny prípad, sme zavolali hráčov späť do tréningového procesu pod vedením trénera Zinedina Zidana. Na viacerých miestach súčasne v pondelok od 10.00 h vykonávali individuálne cvičenia s loptou aj bez lopty,” napísal klubový web realmadrid.com.

Hráči pricestovali do tréningového komplexu s rúškami na tvárach a v rukaviciach. Po tréningu museli zamieriť ihneď domov, spoločné šatne ani sprchy zatiaľ používať nemôžu. “Už doma sa prezliekli tak, aby boli pripravení trénovať. Chýbal iba Luka Jovič, ktorý je zranený,” dodal portál španielskeho veľkoklubu

Iba pred niekoľkými hodinami šéf La Ligy Javier Tebas potvrdil, že 12. júna sa opäť rozbehne najvyššia súťaž v Španielsku. Udeje sa tak za predpokladu dodržania prísnych hygienických opatrení v súvislosti s novým koronavírusom.

Návrat futbalu na španielske trávniky jednoznačne privítal aj kapitán Realu Madrid Sergio Ramos. “Táto krajina potrebuje futbal ako podporu pre ekonomiku a ľudia zasa ako rozptýlenie vo voľnom čase. Chceme opäť súťažiť, ale musíme byť všetci disciplinovaní a dodržiavať pravidlá, ak chceme eliminovať nášho spoločného nepriateľa. Trénovať v oddelených zónach a v menšom počte je trochu nezvyčajné a tiež komplikované, ale istý čas to vydržíme,” uviedol Ramos na webe športového denníka Marca.

“Je mi ľúto všetkých, ktorí stratili blízku osobu v týchto dňoch, ale verím, že to všetci aj s návratom futbalu zvládneme,” dodal 34-ročný španielsky reprezentant.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...