Španielske kluby sa vracajú k tréningom na tráve, Messi na ihrisku žongloval s loptu po takmer dvoch mesiacoch

Lionel Messi (Zdroj: SITA)

Viaceré španielske futbalové kluby sa v závere aktuálneho týždňa vracajú do tréningového procesu. Po negatívnych testoch na koronavírus už dostali šancu vrátiť sa na trávnik futbalisti katalánskeho veľkoklubu FC Bercelona, všetci hráči vrátane hviezdneho Lionela Messiho sa v tréningovom centre “blaugranas” predstavili po takmer dvoch mesiacoch.

V sobotu návrat na hracie plochy svojim hráčom umožnilo Atlético Madrid a v pondelok tak plánuje urobiť aj Real Madrid. Všetko sprevádzajú mimoriadne preventívne opatrenia, futbalisti sa zatiaľ môžu pripravovať iba individuálne.

Prvá vlna testovania v La Lige neprebehla hladko, keďže traja hráči z troch rôznych klubov mali pozitívny test na ochorenie COVID-19. Detaily však nie sú k dispozícii.

Zatiaľ nie je známe, kedy a či vôbec sa podarí v La Lige obnoviť sezónu 2019/2020, kluby však nenechávajú nič na náhodu a začali s prípravou na možný reštart. Predpoklad je, že stať by sa tak mohlo v júni, samozrejmosťou budú zápasy bez divákoch na tribúnach.

Svet medzičasom obleteli zábery Messiho, ako na trávniku žongluje s loptou. Keďže novinári aj fotoreportéri nemajú povolený vstup do tréningových centier, zábery musia zabezpečovať jednotlivé kluby.

Jednotlivé tímy dostali od vedenia súťaže podrobný manuál, podľa ktorého musia postupovať, aby mohli ich hráči opäť trénovať. Po istom čase prídu na rad ďalšie fázy – najprv tréningy v malých skupinách a potom aj spoločná príprava.

Hráči dostali inštrukcie, aby sa oni a ani ich rodinní príslušníci žijúci s nimi v jednej domácnosti okrem tréningov nepohybovali mimo svojich príbytkov. Kluby podľa protokolu majú povinnosť zabezpečiť doručovanie jedla hráčom A-tímov priamo do ich domovov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice..