Uhrík tvrdí, že má materiály, pre ktoré otrávili Forischa. Podal trestné oznámenie

Milan Uhrík (Zdroj: SITA)

AKTUALIZOVANÉ Europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS) podal trestné oznámenie pre podozrenie z masívneho falšovania súdnych dôkazov zástupcami finančnej skupiny Penta. Uhrík a ďalší europoslanci disponujú podľa jeho vlastných slov dôkazmi, pre ktoré vlani údajne otrávili bývalého člena SIS Pavla Forischa a prenasledujú jeho obchodného partnera Stanislava Žiarana. Ten údajne posúval informácie zavraždenému Jánovi Kuciakovi.

Článok sme aktualizovali o reakciu Penty.

Slovenský europoslanec na svojom facebookovom profile uverejnil krátke video, v ktorom hovorí o podaní trestného oznámenia v súvislosti so spomínanou kauzou aj komunikáciou z aplikácie Threema z mobilu Mariana Kočnera obžalovaného z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Podľa europoslanca má ísť v tomto prípade o časť komunikácie, v ktorej „Kočner písal o tom, ako bývalá štátna tajomníčka (tzv. opička) Jankovská podržala Pentu“. Kauzu vraj Uhrík rieši už na európskej úrovni a informácie o nej majú vraj nielen jeho asistenti, ale už aj ďalší europoslanci. Vraj pre prípad, keby Uhríkovi náhodou „zlyhali zajtra brzdy na aute“.

Hovorca spoločnosti Penta Investments Gabriel Tóth v reakcii pre Denník S uviedol, že Penta nebude komentovať dezinformačné správy a klamstvá.

Vraj má dôkazy

„Písal o nej Kočner a kvôli týmto materiálom otrávili bývalého príslušníka SIS (Pavla Forischa),“ tvrdí Uhrík o kauze, pre ktorú podal žalobu na Generálnej prokuratúre. Europoslanec má podľa vlastných slov dôkazy o tom, že zástupcovia finančnej skupiny Penta v súdnych sporoch za milióny eur falšovali bankové výpisy tak, aby zo súdnych sporov vyšli ako víťazi.

Zarážajúce je podľa Uhríka to, že všetkých policajtov, vyšetrovateľov a ľudí, ktorí sa touto vecou zaoberali, spája jedna vec. Títo ľudia vraj odmietli porovnať údajne falošné výpisy s originálmi z bánk.

„O tom, že sa jedná o závažné podozrenie svedčí aj komunikácia z Kočnerovej Threemy, kde Kočner uvádza, že tento súdny spor pomohla Pente vyhrať bývalá štátna tajomníčka, v súčasnosti tiež za mrežami, pani Jankovská. Svedčí o tom aj to, že bývalého príslušníka SIS, ktorý na toto poukázal, Pavla Forischa, otrávili a momentálne sa skrýva za hranicami, že informátora Jána Kuciaka, Stanislava Žiarana prenasledujú policajti a mnohých ďalších ľudí sa pokúšajú umlčať,“ tvrdí Uhrík.

Trestné oznámenie – veľká kauza Penty

PODAL SOM TRESTNÉ OZNÁMENIE VO VEĽKEJ KAUZE PENTY! PÍSAL O NEJ KONČNER A KVÔLI TÝMTO MATERIÁLOM OTRÁVILI BÝVALÉHO PRÍSLUŠNÍKA SISDnes som podal trestné oznámenie pre podozrenie z masívneho falšovania súdnych dôkazov zástupcami finančnej skupiny Penta. Z úrovne europoslanca som prokuratúre doručil dôkazy, kvôli ktorým otrávili bývalého príslušníka SIS Pavla Forischa a prenasledujú informátora Jána Kuciaka – Stanislava Žiarana. Je to kauza, ktorú spomínal vo svojej Threeme aj Kočner, keď písal o tom, ako bývalá štátna tajomníčka (tzv. opička) Jankovská podržala Pentu. Áno, je to veľká kauza od ktorej dávajú doposiaľ všetci ako pokakaní ruky preč a ktorú riešim aj s mojím tímom teraz už aj na európskej úrovni. SLOVENSKO RAZ BUDE ÚSPEŠNÝ A SPRAVODLIVÝ ŠTÁT!

Gepostet von Milan Uhrík – europoslanec am Mittwoch, 6. Mai 2020

Bol v kóme

Pripomeňme, že pred vlaňajším uverejnením nahrávky Gorila, ktorá mala byť údajne súčasťou rovnomenného spisu, zatkla polícia v októbri v rámci akcie Hyena dvoch bývalých príslušníkov SIS Pavla Forischa, Jána Feranca a takisto aj Stanislava Žiarana. Forisch začal mať po zatknutí zdravotné problémy a koncom roka odcestoval zo Slovenska. Istý čas dokonca ležal v kóme, čo pre Denník S potvrdil jeho spolupracovník Žiaran. Či bol Forisch naozaj otrávený, alebo šlo o iné zdravotné komplikácie, zatiaľ nie je známe.

Forisch sa dostal do pozornosti médií v roku 2018, keď na sociálnej sieti zdieľal dokument, podľa ktorého europoslankyňu Luciu Nicholsonovú v roku 2003 kanadské úrady zadržali za prostitúciu. Nakoniec sa však ukázalo, že dokument bol falošný, čo Forisch sám potvrdil s tým, že materiál mu bol podhodený.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter