Havarovalo auto s českým ministrom zahraničia, vodič zomrel

Zľava: Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Českej republiky Tomáš Petříček (Zdroj: SITA)

V Prahe v noci na stredu havaroval taxík, ktorý viezol šéfa českej diplomacie Tomáša Petříčka. Vodič zomrel, minister by mal byť podľa dostupných informácií v poriadku. Informoval o tom český server Blesk.cz.

Taxikár údajne skolaboval a narazil v nízkej rýchlosti do zaparkovaného auta. Privolaní záchranári sa vodiča snažili oživiť, avšak neúspešne. Zatiaľ podľa serveru nie je jasné, či vodič najprv skolaboval a potom nabúral, alebo naopak. Záchranári sa snažili 62-ročného muža oživovať tridsať minút.

Polícia dnes v ranných hodinách vyrazila k dopravnej nehode, kde osobný automobil narazil do zaparkovaného vozidla,” potvrdila pre portál iDNES.cz hovorkyňa pražskej polície Violeta Siřišťová. “Policajti vodičovi poskytli prvú pomoc, bohužiaľ neúspešne,” doplnila.

Polícia momentálne okolnosti nehody vyšetruje.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Na hraniciach medzi Indiou a Čínou nastali ľahšie strety

Na hraniciach medzi Indiou a Čínou nastali ľahšie strety

Pri severných hraniciach indického štátu Sikkim údajne opäť nastali strety medzi čínskymi a indickými jednotkami. Predstavitelia Indie ich však označili za „ľahký“ incident, ktorý bol medzičasom vyriešený. Informoval o tom spravodajský web BBC. Región Sikkim leží medzi Bhutánom..

Odoberajte náš newsletter