Brazílski futbalisti sú proti rýchlemu reštartu súťaží, vadia im aj výrazné škrty platov

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Futbalisti v Brazílii sú proti pokusom klubov bez konsenzu krátiť platy hráčov a tiež vyjadrili svoje obavy nad prípadným pokračovaním súťaží v tejto juhoamerickej krajine.

Brazílske kluby totiž v úvode aktuálneho týždňa vyjadrili vôľu pokračovať v súťažiach napriek pandémii koronavírusu, ktorá si v krajine v krajine vyžiadala už takmer 8-tisíc obetí pri viac ako 115-tisíc pozitívne testovaných osobách. Ochorenie COVID-19 v krajine podľa odborníkov ešte nedosiahlo svoj vrchol. Najvyššia brazílska futbalová súťaže je prerušená od 15. marca.

Viaceré kluby sa už s hráčmi dohodli na krátení odmien až o 30 percent, no ani to ich možno neochráni pred finančnými problémami. Prostredníctvom právnikov tak pracujú na znížení odmien o polovicu. V Brazílii dokonca niektoré kluby považujú za správne a nevyhnutné, aby po výpadku príjmov zo vstupeniek a od sponzorov rušili zmluvy s hráčmi. Dôvodom je finančná kríza spôsobená pandémiou.

Zmena pravidiel hry bez toho, aby nás niekto vypočul? To nie je v poriadku. Sme tu a aj náš hlas musia brať do úvahy. Mnohí z nás pracujú iba niekoľko mesiacov v roku a väčšina hráčov dostáva minimálne platy,” uvádza sa vo vyhlásení hráčov, zastupujú ich napríklad Felipe Melo z Palmeirasu Sao Paulo, Diego z Flamenga Rio de Janeiro a Leandro Castán z tímu CR Vasco da Gama.

Ľudia v Brazílii milujú futbal a chcú ho späť. Platí to aj o nás, aj my ho milujeme a chceme sa vrátiť na trávniky. Chceme opäť pracovať, no v súčasnosti je najdôležitejšie zdravie nás všetkých,” uviedli hráči najvyššej brazílskej súťaže.

Prezident Brazílie Jair Bolsonaro, ktorý opakovane zľahčuje situáciu okolo koronavírusu, vyhlásil, že ak by rozhodnutie bolo len na ňom, bol by za návrat súťažného futbalu do krajiny. Niektoré kluby v Brazílii plánujú opäť spustiť tréningový proces s obmedzeniami, iné taký krok zatiaľ nechystajú.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...