Mnohí Slováci nakupujú víno aspoň raz mesačne, mladšia generácia aj viackrát do týždňa

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

U Slovákov rastie obľúbenosť slovenského vína.

Slováci obľubujú biele vína viac ako červené, a to v pomere 60 ku 40. Najčastejšie nakupujú víno v piatok. V posledných rokoch však značne rastie záujem o novo šľachtené vína, ružové vína a prosecco, čo je spôsobené hlavne trendmi v modernej gastronómií. „Víno nie je z hľadiska nákupov len jednorazovou záležitosťou. Mnohí naši zákazníci nakupujú víno aspoň raz mesačne, mladšia generácia aj viackrát do týždňa,“ uviedla na základe prieskumu nákupného správania vo svojich predajniach hovorkyňa spoločnosti Billa Kvetoslava Kirchnerová. Zároveň dodala, že predaj slovenských vín tvoril v minulom roku v predajniach Billa viac ako tri štvrtiny.

“Spotrebitelia sa pri výbere vín sústreďujú na jeho chuť, následne posudzujú značku, krajinu pôvodu a odrodu” informovala hovorkyňa. Ako dodala, Billa tiež spolupracuje s miestnymi vinármi a vo vybraných predajniach prináša aj vína z regiónov. „Slovenské vína sú zákazníkmi v našich predajniach vyhľadávané, čo potvrdzuje aj ich predaj, ktorý tvoril v minulom roku viac ako tri štvrtiny. Reťazec načúva požiadavkám svojich zákazníkov, a preto každoročne navyšuje ponuku slovenských vín,“ uzavrela Kirchnerová.

Spoločnosť Billa, s.r.o., ktorá je súčasťou REWE International AG, pôsobí na Slovensku od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov. V súčasnosti ich prevádzkuje 150 a zamestnáva viac ako 4 500 pracovníkov. V supermarketoch priemernej rozlohy 900 metrov štvorcových Billa ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných.

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o informácie aj obchodné reťazce Lidl a Kaufland.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...