Draxler: Matovič a jeho banda pravdepodobne skončia pred súdom

Juraj Draxler (Zdroj: SITA)

Slovenský politológ, vysokoškolský pedagóg a exminister školstva Juraj Draxler sa pridáva k debate o štátnej karanténe, ktorá mnohým ľuďom prekáža. Objavili sa dokonca otázky, či je povinná karanténa v štátnych zariadeniach v súlade s ústavou. Draxler však považuje otázku štátnej karantény za legitímnu a prekáža mu skôr spôsob, akým sa vláda zachovala. Navyše varuje, že ľudia, ktorí sa do štátnej karantény dostali môžu od štátu vysúdiť odškodné.

V týchto dňoch sa v médiách objavili názory, že umiestňovanie ľudí do povinnej karantény by nemuselo byť tak úplne v súlade s Ústavou Slovenskej republiky. Draxler uvádza, že táto téma začala zaujímať aj ľudí, ktorých sa karanténne opatrenia vôbec netýkajú vrátane jeho samého.

V krátkom komentári na sociálnej sieti si exminister školstva kladie otázku, na základe čoho vlastne naše orgány obmedzujú ľudí na osobnej slobode. Vláda tak podľa Draxlera konala bez právneho základu a svojvoľne.

„Aby bolo jasné, otázka štátnej karantény je legitímna, aj keď sa mnohým nemusí páčiť a aj keď je fakt, že sme jediná krajina v Európe, ktorá ju praktizuje (a v danej podobe dokonca na svete),“ píše Draxler.

Exministra však viac ako štátna karanténa šokuje čosi úplne iné a to správanie sa koaličnej vlády pod vedením Igora Matoviča (OĽaNO). „Matovičova vláda sa správala ako nejakí gangstri, ktorí si povedali, že idú vo svojej štvrti urobiť poriadok, po svojom. Nenamáhali sa nijako s právnymi predpismi. Čo je úplný vrchol, ale zároveň pre túto vládu príznačné, ľuďom ktorí dokonca zákonnou cestou žiadajú vládu, aby im ukázala predpis, na základe ktorého koná, posielajú….. prepisy z tlačovej konferencie!“ pozastavuje sa Draxler nad krokmi vládnej koalície.

Podľa exministra školstva nominovaného za Smer-SD je už dnes jasné, že ľudia, ktorí sa do štátnej karantény dostali, od štátu vysúdia slušné odškodné, aj keď to bude možno trvať. V tejto súvislosti pripomína premiérom sľubovaný zákon o hmotnej zodpovednosti politikov.

„Keby dnes fungoval zákon o hmotnej zodpovednosti politikov, ako ho Matovič sľuboval, tak minimálne minister vnútra si môže rovno dnes podpisovať žiadosť o osobný bankrot. Náhrady škôd by sa nedoplatil ani do konca života,“ myslí si Draxler.

V závere svojho komentára Draxler dodáva vážne varovanie pre premiéra do budúcnosti. „Podľa mňa najneskôr po tom, ako ich prestanú chrániť funkcie, v nejakej podobe pred súdom skončia viacerí, vrátane Matoviča. Asi ich nakoniec neodsúdia, ale toto sa dokonca ani v nedokonalom právnom štáte nedá len tak zamiesť pod koberec,“ varuje politológ.

O nutnosti štátnej karantény sa však podľa Draxlera dá vždy nejako diskutovať, ale rovnako je vraj jasné, že v dnešnej situácii, by niekde k nejakým právnym problémom dochádzalo. Draxler si myslí, že väčšina ľudí by to mlčky tolerovala a v danej situácii by s tým vláde nikto problémy nerobil ako napríklad pri zákaze nákupu mladším ako 65 rokov v hodiny vyhradené dôchodcom, ktorý je podľa neho takmer určite protiprávny.

„Ale úplne drzo sa vykašľať na zákony… Pri Matovičovi sa dalo čakať, že kopu vecí pohnojí, ale až takto a takto rýchlo, to je neuveriteľné. Mimochodom, zajtra majú otvoriť obchody, a doteraz, teda večer pred (!!!) nie je zverejnené opatrenie Úradu verejného zdravotníctva, podľa ktorého sa tak má udiať. Úrad má na webe len… áno, informácie z tlačovej besedy!“ uzatvára Juraj Draxler.

ANI TO DLHO NETRVALO: MATOVIČ A JEHO BANDA PRAVDEPODOBNE SKONČIA PRED SÚDOMV poslednej dobe aj mnohých z nás, ktorých…

Gepostet von Juraj Draxler am Dienstag, 5. Mai 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

42

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rokovania o vytvorení jednotnej maďarskej strany sa posunuli dopredu

Rokovania o vytvorení jednotnej maďarskej strany sa posunuli dopredu

Počas tohto týždňa pokračovali rokovania medzi Mostom-Híd, Stranou maďarskej komunity (SMK) a hnutím Spolupatričnosť o vytvorení spoločnej maďarskej strany. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme, rokovania od podpísania memoranda o vytvorení novej strany v auguste..

Odoberajte náš newsletter