Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje spotrebiteľov na možný výskyt nebezpečnej kozmetiky na slovenskom trhu. Ako ďalej agentúru SITA informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ, produkty nahlásili do systému Rapex (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Litve, vo Francúzsku a v Španielsku.

Prvým z produktov je Waterproof Mascara Intense Black značky Ddonna pochádzajúca z Číny. Predáva sa v oranžovej fľaške s aplikátorom a oranžovým uzáverom. Druhým nahláseným kozmetickým výrobkom je Long Lasting 4D Mascara Waterproof od rovnakého výrobcu. Produkt sa tiež predáva v oranžovej fľaške.

 Produkt Long Lasting 4D Mascara Waterproof značky Donna (Zdroj: SITA)

Takisto z Číny pochádza maskara Big Lashes Mascara Waterproof. Tá sa predáva v ružovej fľaške s aplikátorom a ružovým uzáverom. „Vo výrobkoch bola zistená prítomnosť aeróbnych baktérií, plesní a kvasiniek,“ uvádza ÚVZ s tým, že výrobky predstavujú mikrobiologické riziko a nie sú v súlade s požiadavkami normy pre výrobky určené na aplikáciu do oblasti očí.

Hygienici tiež upozorňujú na manikúrové pero Stylo french manucure od výrobcu Adopt z Nemecka. To sa predáva v čiernej kartónovej krabičke obsahujúcej čierne pero s viečkom. Vo výrobku sa podľa ÚVZ nachádza látka Methylisothiazolinone, čo môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Produkt Manikúrové pero Stylo french manucure od výrobcu Adopt (Zdroj: SITA)

Zákazníci by si zároveň mali dávať pozor aj na farbu na tetovanie Solid Ink od výrobcu Salmon z USA. „Vo výrobku bolo zistené prekročené maximálne povolené množstvo stanovené pre nečistoty niklu,“ dodal ÚVZ.

Farba na tetovanie Solid Ink od výrobcu Salmon (Zdroj: SITA)

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter