Zvieratám v zoologických záhradách chýbajú ľudia

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Zoologické záhrady, ktoré museli na celom svete zatvoriť svoje brány v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu, hlásia, že sú ich zvieratá bez návštevníkov “osamelé”. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ošetrovatelia zo zoo v americkom Phoenixe preto napríklad chodia na obedy za slonmi a orangutanmi a tvrdia, že chýbajúcich návštevníkov chodia hľadať najmä primáty. Pozornosť si podľa nich vyžaduje najmä Majna Rothschildova menom Dynah, ktorá je veľmi “výnimočná a spoločenská”. “Ošetrovatelia vtákov ju chodia pravidelne navštevovať, aby zahnali jej osamelosť,” povedala pre BBC hovorkyňa zoo Linda Hardwick.

Riaditeľ dublinskej zoo Leo Oosterweghel zase hovorí, že sa zvieratá “čudujú, čo sa všetkým stalo”.

V Orana Wildlife Parku na Novom Zélande zase nosorožce a žirafy ďalej pravidelne chodia na ich plánované “stretnutia s verejnosťou”. Ľudia pritom vraj chýbajú najmä papagájom kea a gorilám.

Niektorým zvieratám bez návštevníkov chýbajú podnety, vysvetlil pre BBC Paul Rose, odborník na správanie zvierat z University of Exeter. “Niektorým jedincom, ako sú primáty alebo papagáje, prináša interakcia s návštevníkmi obohatenie. Je to prínosné pre ich celkový pocit pohody a kvalitu života. Ak im táto stimulácia chýba, chýba im aj obohatenie,” opísal s tým, že ošetrovatelia by mali zvieratá vypúšťať do výbehov, ako normálne.

Odporúča tiež, aby po ukončení bezpečnostných opatrení otvárali zoo zvieracie pavilóny postupne, aby ich obyvateľov príliš nezasiahla náhla zmena z ticha na hluk.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Robotická sonda z čínskej lunárnej misie Čchang-e 5, ktorej cieľom je priviezť na Zem mesačné horniny, v utorok pristála na Mesiaci. Informovali o tom štátne médiá s odvolaním sa na predstaviteľov vládneho programu. Sonda Čchang-e 5 "úspešne pristála..

Odoberajte náš newsletter