Čo sme očakávali od progresívcov, prichystali lobisti v pseudokonzervatívnej vláde

Ilustračný obrázok (Zdroj: unplash.com)

KOMENTÁR To, čo sme očakávali od Progresívneho Slovenska, nám dokázali prichystať lobisti v novej pseudokonzervatívnej vláde. Prekvapilo nás to, ale prispôsobíme sa.

Od momentu, kedy sa vláda vo svojom programovom vyhlásení zaviazala bojovať proti hoaxom a dezinformáciám, sa objavili názory, že ním vstupuje na veľmi tenký ľad.

Toto tvrdenie ale nezodpovedá realite, nakoľko chybne predpokladá, že nová Matovičova garnitúra robí hoci veľmi rizikovú, ale v podstate správnu vec.

Historická skúsenosť však svedčí o tom, že akonáhle štát či vôbec akákoľvek iná autorita začala obmedzovať voľné myšlienkové toky represiou, skončilo to katastrofálnym obmedzením slobody.

Ak patríte do kategórie naivných, ktorí sú presvedčení o tom, že tentokrát to bude inak, nezabudnite, ako vyzerá súčasný diskurz boja proti kvázi falošným správam, komu je podľa prvotných priamych vyhlásení táto agenda zverená a kým je inšpirovaná.

Štát robí politiku so stokou

Ministerstvo obrany sa prostredníctvom svojho analytického útvaru opiera napríklad o anonymný portál blbec.online, ktorý nemá zverejnenú metodiku a o oponentoch hovorí ako o „terčoch“.

Rezort zahraničných vecí slovami štátneho tajomníka Martina Klusa zase usiluje o spoluprácu so stránkou Zomri, ktorá hovorí o ľuďoch ako o k*kotoch či kusoch bravčového a porušuje ich ústavné práva.

Do tretice je relevantná aj špekulácia, že slovo vo veci bude mať aj portál konšpirátori.sk, ktorého kľúčová osoba Juraj Smatana sa stal medzičasom druhým najvyšším mužom ministerstva životného prostredia. Aj keď je treba pripomenúť, že Smatana svoje pôsobenie v projekte po nástupe do štátnej funkcie ukončil.

Byť slepý na jedno oko

Nie, že by sme ani my v redakcii neboli alergickí na teórie o chemtrails či na rôznych revizionistov dejín, podľa ktorých bol Hitler fajn chlapík, ale o potieranie týchto sprostostí prioritne nejde a slúžia len ako ad absurdum zámienka.

Inak sa nedá vysvetliť, prečo sa štát a aktivisti nezameriavajú na dezinformácie veľkých hráčov, ktoré sú signifikantné pre toto storočie a narobili oveľa viac hmatateľných škôd ako niektoré alternatívne médiá dohromady. Od zbraní hromadného ničenia v Iraku, cez prínos nekontrolovanej masovej imigrácie pre Európu až po súčasný postoj WHO, podľa ktorého ani nebolo potrebné chrániť sa pred Covid-19 rúškami.

To, že sa tak deje práve za vlády ľudí ako Boris Kollár, Richard Sulík či Igor Matovič, ktorí majú sami na konte niekoľko prešľapov, za ktoré by dostali od súčasných ústredných „antikonšpirátorov“ stopku, je už len čerešnička na torte a tragikomický paradox doby.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...