Nová vláda v Ríme bude k migrantom zhovievavejšia. Salvini: Zradili ste Taliansko

Matteo Salvini (Zdroj: SITA)

Predseda hnutia Liga Matteo Salvini sa na sociálnej sieti Twitter pustil do predstaviteľov novej talianskej vlády. Koalícia Hnutia 5 hviezd a Demokratickej strany totiž zrušila viacero nariadení, ktoré predseda Ligy presadil na poste ministra vnútra.

Bývalý minister vnútra Matteo Salvini a predseda hnutia Lega (Liga) vo viacerých tweetoch skritizoval novú taliansku vládu. Podľa neho nová koalícia strán Hnutie 5 hviezd a Demokratická strana zradili taliansky ľud a spravili z Talianska opäť „európsky utečenecký tábor.“

„Teraz nová ľavicová vláda znovu otvára prístavy: toto nie je podpora Talianov, vidím to ako podporu nelegálnych migrantov,“ napísal na Twitteri.

„Koniec Salviniho propagandy“

Reagoval tak okrem iného na rozhodnutie nového ministra kultúry Daria Franceschiniho, ktorý v tweete predstavil novú vládnu politiku voči migrantom a mimovládnym organizáciám.

Franceschini napísal, že vláda priradila bezpečný prístav pre loď Ocean Viking. Migranti, ktorých plavidlo viezlo, budú podľa ministra privítaní v mnohých európskych krajinách. „Nastal koniec Salviniho propagandy na zúfalých ľuďoch na mori. Politika a medzinárodné vzťahy sú späť, aby vyriešili migračnú krízu,” uviedol minister.

24 hodín a 200 pristátí

Salvini kontroval s tým, že ak nová vláda zruší bezpečnostné opatrenia, neublíži jeho Lige, ale 60 miliónom Talianov.

„Za posledných 24 hodín zaznamenali 200 pristátí na Lampeduse,“ napísal počas straníckeho stretnutia v meste Pontida. Ostrov Lampedusa je najjužnejší bod Talianska, kde v minulosti Salvini odmietol povoliť pristanie lode Sea Watch 3, ktorú viedla známa ľavicová aktivistka Carola Racketová.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Česko vyhostilo dvoch ruských diplomatov pre kauzu s jedom

Česko vyhostilo dvoch ruských diplomatov pre kauzu s jedom

Česká republika vyhostila zamestnancov ruského veľvyslanectva v súvislosti s kauzou okolo údajného plánovaného útoku jedom ricín na českých politikov. Podľa premiéra Andreja Babiša je kauza vymyslená a diplomati sú autormi falošného listu, kde sa o útoku, ktorého cieľom..