Proti hoaxom chce bojovať ministerka, ktorá písala o Rómoch ako o „sviniach“

Ministerka kultúry SR Natália Milanová (Zdroj: SITA)

Medzi najnovších bojovníkov proti hoaxom sa zaradila aj ministerka kultúry. Keď pre nič iné, je to smiešne minimálne preto, že sa chystá zaviesť sito, cez ktoré by pravdepodobne neprešla ani ona sama či hlavní predstavitelia vládnej koalície. Ale darmo, pýta si to doba.

Vysoká politika na Slovensku sa stala akousi zvláštnou geopatogénnou zónou. Akonáhle do nej vstúpite, zmocní sa vás nutkavá potreba bojovať proti hoaxom a konšpirátorom.

A to bez ohľadu na to, ako vtipne to môže v niektorých prípadoch pôsobiť. Svedčí o tom aj najnovší príklad ministerky kultúry Natálie Milanovej, ktorá dnes vyhlásila toto:

„Veľký dôraz chceme klásť na podporu nielen štátnej, ale aj neštátnej kultúry, na obnovu kultúrnych pamiatok. Mimoriadne dôležité bude pre nás taktiež prijatie veľkého mediálneho zákona a boj proti konšpirátorom a šíriteľom hoaxov.“

Áno, ide o tú istú osobu, ktorá sa vo svojom blogu o Rómoch vyjadrovala ako o zlodejských sviniach a hovädách, ktoré keď majú chuť na sex, skočia trebárs aj po vlastnej sestre.

A deje sa vtedy, keď majú opraty štátu v rukách ľudia ako Kollár, Matovič či Sulík, ktorých by vďaka rečiam o agentoch CIA v Kyjeve, šírení americkej demokracie dynamitom či téze o tom, že umiernený islam neexistuje, pomlel antikonšpiračný mlynček ako prvý.

A stavím sa o obličku, že táto agenda bude odovzdaná do rúk tým ideológom, ktorí si myslia, že pojem hoax a nesúhlasný názor je synonymum a odvádzajú svoju prácu tak amatérsky, že ich šlendriánstvo dokázala rozpliesť naša skromná redakcia pri rannej kávičke.

Keď sa štvorlístok OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí dostával k moci, mnohí pozorovatelia bili na poplach pred konzervatívnou revolúciou, no v niektorých ohľadoch sme svedkami skôr tej progresívnej a dobre kamuflovanej.

Nová vláda mohla zahviezdiť aspoň v tomto ohľade a namiesto represie ísť pri riešení dezinformácií napríklad cestou reformy RTVS, ktorá by bola hlasom čo najširšieho spektra ľudí, ale namiesto toho nám dáva ďalší dôvod na zlomenie palice nad celým kabinetom.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...