Mihál rozbíja SaS. Či chce alebo nie

Ako by nestačilo, že Sloboda a Solidarita osciluje okolo polovice svojich niekdajších preferencii a po mimoriadnom sneme sa rozštiepila na dva tábory, v uplynulých hodinách ju oslabuje ďalšia politická hra. Jej aktérmi sú bývalý člen strany Jozef Mihál a terajší podpredseda liberálov Ľubomír Galko. Mihál svojho bývalého kolegu obvinil, že v strane „robí zlú krv“ on. Ten sa bráni tvrdením, že podpredseda Spolu klame a ľudí v SaSke rozoštváva – a logika velí, že by to mohla byť pravda.

Šarvátku bývalých spolupracovníkov odštartoval rozhovor Jozefa Mihála pre časopis .týždeň. V ňom povedal, že bývalý minister obrany stojí za súčasnými ale i minulými rozbrojmi v Slobode a Solidarite a pri vnútrostraníckych záležitostiach sa opiera metódy, ktoré „slušný človek nepoužíva.“ Údajne sú nimi „manipulácie“„ohováranie“, ktoré mu pomohli aj pri tom, aby nebola Lucia Ďuriš Nicholsonová zvolená do republikovej rady. A čo je najzávažnejšie, práve osoba Miroslava Galka má byť hlavným dôvodom odchodu Mihála z jeho predošlej strany.

Očakávaný spojenec

Vyrieknuté slová neostali bez odozvy a Mihálovi dala pri hodnotení pomerov za pravdu aj zmienená europoslankyňa. „Dnes to za mňa všetko nahlas povedal Jozef Mihál a tí, ktorí naďalej klamú o Mihálovom odchode a mojom pozastavení členstva by sa mali hanbiť. Dúfam, že SaS sa očistí a po očiste bude ešte silnejšia ako predtým. Som pripravená urobiť pre to maximum,“ píše Nicholsonová na svojom facebookovom účte.

Galko kontruje

Tvrdenia namierené proti svojej osobe vyprovokovali k reakcii aj samotného Galka. Ten v skratke obvinil Mihála z klamstva. Nemyslí si, že je vhodné prepierať vnútorné záležitosti SaS na verejnosti a niektoré tvrdenia by boli podľa neho na „civilnú žalobu.“

Vo svojom protiútoku sa tiež o Mihálovi vyjadril ako o človeku, ktorý „bol najväčším absentérom v parlamente, nezúčastňoval sa na zasadnutiach, lebo sa venoval svojmu súkromnému biznisu.“

Ale niečo tu nehrá

Aj bez potreby prikláňania sa na Galkovu stranu musí nezaujatého pozorovateľa zaraziť načasovanie Mihálových vyjadrení. Pokiaľ mal politik potrebu posťažovať sa na vysoko postaveného človeka v jeho bývalom pôsobisku, dozaista na to existovalo množstvo vhodnejších príležitostí ako moment, kedy sa blížia voľby a strana má dostatok iných problémov.

Ešte viac však zarazí to, prečo za hlavného vinníka svojho odchodu zrazu označil niekoho iného a nie Galka ako dnes. Internet si totiž pamätá, ako v roku 2017 Mihál viacnásobne konštatoval aj tieto veci: „Odchádzam zo strany SaS, pretože už nemôžem ďalej mlčky sledovať tie postoje, ktoré v posledných dňoch, týždňoch a mesiacoch zastáva pán Richard Sulík.“

Existujú teda iba dve možnosti. Buď o dôvode svojho vtedajšieho odchodu zo SaS nehovoril pravdu, alebo dnes rozohráva vysokú hru.

Lebo hoci Mihál pri kritike Galka jedným dychom dodal, že SaS je dobrá strana a vie si s ňou predstaviť budúcu spoluprácu, v praxi jej týmto výstupom uškodil viac ako ktokoľvek iný. Bez ohľadu na to, či je to jeho skutočným zámerom.

A pád SaS logicky znamená viac voličov pre jej najväčšieho konkurenta – dvojkoalíciu PS/Spolu. Mihálovu súčasnú domovskú stranu.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Karikatúry Denníka N sú  dezinformácie

Karikatúry Denníka N sú dezinformácie

KOMENTÁR Najznámejší slovenský karikaturista Shooty včera zverejnil kresbu, ktorá je reakciou na udalosti v USA. Vyobrazil v nej prezidenta Trumpa ako tučnú Godzillu, ktorá ničí mesto s Bibliou v ruke - isteže, lebo presne o toto v Spojených..