VIDEO Viac ako 30 trestných činov a 50 priestupkov. S Rómami pri Malackách si policajti nevedia dať rady

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Desiatky priestupkov a trestných činov – aj tak vyzerá bezútešná situácia v obci Plavecký Štvrtok, konkrétne v časti Kolónia. Už dlhší čas tu pretrvávajú nepokoje, ktoré spôsobujú spory medzi miestnymi neprispôsobivými občanmi. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

V obci Plavecký Štvrtok nachádzajúcej sa v okrese Malacky v Bratislavskom kraji neustávajú nepokoje. Tie vyvolávajú neprispôsobiví občania z miestnej časti Kolónia, informuje na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky.

Ide o reakciu na video, ktoré zobrazuje príslušníkov PZ SR v danej lokalite. Na sociálnych sieťach sa objavilo toto video, zachytávajúce priebeh udalosti, ku ktorej došlo v Plaveckom Štvrtku. Od začiatku tohto roka zaevidovali malackí policajti už niekoľko desiatok podobných incidentov,“ píše sa v príspevku.

PRETRVÁVAJÚCE NEPOKOJE V OBCI PLAVECKÝ ŠTVRTOKNa sociálnych sieťach sa objavilo toto video, zachytávajúce priebeh…

Gepostet von Polícia SR – Bratislavský kraj am Dienstag, 28. April 2020

Priestupky aj trestné činy

Nepokoje sú výsledkom sporov miestnych neprispôsobivých občanov, pričom tu zaevidovali už viac ako 50 priestupkov, najmä proti občianskemu spolunažívaniu. Tridsať ďalších prípadov vyšetruje polícia ako trestný čin, pričom najčastejšie ide o nebezpečné vyhrážanie a výtržníctvo.

Uvedenej lokalite preto venujú policajti zvýšenú pozornosť. V rámci služobnej činnosti je na danom mieste viacerými hliadkami zabezpečovaný pravidelný nepretržitý výkon služby,“ približuje situáciu polícia a dodáva, že sa na tejto službe podieľajú viaceré zložky polície.

V príspevku sa ďalej podotýka, že zabezpečiť pokoj a bezpečné spolunažívanie občanov v obci nie je len práca policajného zboru, ale aj samotnej obce. „Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave preto požiadalo o spoluprácu nie len starostu obce ale aj splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, či miestny úrad práce, sociálnych vecí a rodiny,“ končí sa príspevok.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...