Bangladéš napriek hroziacemu vírusu znovu otvára stovky textilných fabrík

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Takmer mesiac po tom, čo Bangladéš nariadil uzavretie textilných fabrík pre pandémiu koronavírusu, sa výrobné továrne opäť otvárajú, a to aj napriek pretrvávajúcemu riziku smrtiacej nákazy. Dôvodom je tlak v dôsledku obrovských strát, ktoré textilný priemysel zaznamenal v súvislosti s rušením alebo zastavením objednávok.

Tento týždeň už otvorilo svoje brány približne 600 tovární, ďalších najmenej 856 by malo nasledovať čoskoro, uviedla v utorok riaditeľka Asociácie bangladéšskych výrobcov a exportérov textilu Rubana Huqová. Ako prví sa do práce vrátia zamestnanci, ktorí pracujú v blízkosti tovární, za dodržiavania prísnych zdravotníckych predpisov, priblížila.

Bangladéš má druhý najväčší textilný priemysel po Číne. Exportný tovar za 35 miliárd dolárov (32 miliárd eur) ročne smeruje predovšetkým do Spojených štátov a Európy. Priemysel zamestnáva približne štyri milióny ľudí, najmä žien z vidieckych oblastí.

Bangladéš začal s uplatňovaním opatrení proti pandémii koronavírusu koncom marca. Krajina so 160 miliónmi obyvateľov potvrdila do utorka celkovo 6 462 prípadov nákazy, 155 úmrtí a len 139 vyliečených.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kresťanskú symboliku v Hagii Sofii len zakryjeme, sľubujú Turci

Kresťanskú symboliku v Hagii Sofii len zakryjeme, sľubujú Turci

Premena kresťanskej katedrály a múzea Hagia Sofia na mešitu sa nedotkne ikon či inej symboliky. Podľa hovorcu vládnej strany AKP sa ochrana chrámu ešte zvýši, pričom jej črty ostanú zachované. Hovorca prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana uviedol, že kresťanská symbolika..