Statusy členov vlády sú čoraz infekčnejšie a môže dôjsť k systémovej koaličnej otrave, varuje Pavol Demeš

Politický analytik a bývalý minister medzinárodných vzťahov SR Pavol Demeš (Zdroj: SITA)

Statusy predstaviteľov vlády na sociálnej sieti Facebooku sú podľa analytika a exministra medzinárodných vzťahov SR Pavla Demeša čoraz infekčnejšie a môže vraj dôjsť k „systémovej koaličnej otrave“. Demeš, ktorý sa venuje zahranično-politickým analýzam, síce nikoho nemenuje, ale z jeho slov sa dá vytušiť, že naráža na statusy premiéra Igora Matoviča (OĽaNO).

Pavol Demeš na svojom facebookovom profile vtipnou formou varuje pred vyjadreniami predstaviteľov vlády na sociálnej sieti a dodáva pár postrehov k aktuálnemu dianiu okolo uvoľňovania opatrení prijatých v boji proti šíreniu ochorenia Covid-19 na našom území.

„Hrozí sepsa. Ústredný výbor krízových štábov Slovenska by už konečne mal vydať smernicu pre používanie fejsbuku predstaviteľmi vlády. Ich statusy sú čoraz infekčnejšie a ak nezasiahne hlavný hygienik, môže dôjsť k systémovej koaličnej otrave,“ píše bývalý diplomat.

Dôchodcovia majú podľa Demeša dôvod na radosť, pretože vláda nakoniec ustúpila tlaku verejnosti a upustila od plánu dočasne zrušiť cestovanie vlakmi zadarmo pre dôchodcov. V závere svojho statusu poukazuje na vplyv prezidentky Zuzany Čaputovej na členov vlády Igora Matoviča.

„Krátkodobé pobyty ministrov v Grasalkovičovom paláci majú na nich evidentne ozdravný účinok. Včera sa u pani prezidentky s rúškom zastavili ministri zdravotníctva Krajči s kolegom z rezortu práce Krajnakom a pri referovaní o boji s koronou vyzerali spokojne a všetkému sa dalo rozumieť. Človek vôbec nemal pocit, že by niekoho bolo potrebne testovať na detektore lži, ani mu kukať do šuflíka,“ píše Demeš v narážke na konanie predsedu vlády.

Korona criepky 26Hrozi sepsa. Ustredny vybor krizovych stabov Slovenska by uz konecne mal vydat smernicu pre…

Gepostet von Pavol Demes am Montag, 27. April 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter