Vládne noviny nebude zastrešovať rezort kultúry

Ministerka kultúry SR Natália Milanová (Zdroj: SITA)

Vládne noviny nebude zastrešovať ministerstvo kultúry a v súčasnosti ani neexistuje konkrétny projekt, ako by mali vychádzať. Pre agentúru SITA to povedala ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Plán vydávať vládne noviny obsahuje programové vyhlásenie vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Cieľom podľa ministerky je prostredníctvom nich informovať občanov o tom, čomu sa jednotlivé ministerstvá venujú či koľko financií minuli.

Vládne noviny by mali do svojich schránok dostávať domácnosti každý mesiac, kedy to však bude, nevedela ministerka povedať. Ako uviedla, jej rezort nemá túto aktivitu zastrešovať. Nevie tak ani, z čoho by mali byť noviny financované. „Zatiaľ tieto informácie nemám a ani podľa mňa zatiaľ neexistuje konkrétny projekt, ktorý by sa mal realizovať. Je ale pravda, že informatívne vládne noviny sme tlmočili už pred voľbami,” povedala ministerka.

Podľa Milanovej prioritou nie je prostredníctvom informačných novín propagovať vládu, ale informovať občanov o tom, čo jednotlivé ministerstvá urobili a aké sú ich ďalšie plány. „Noviny by mali obsahovať aj informácie o prípadných nevydarených projektoch. Prioritou je informovať občanov transparentne a objektívne,“ dodala ministerka.

V programovom vyhlásení vlády sa uvádza, že kabinet „zabezpečí pravidelné informovanie občanov SR prostredníctvom doručovania bezplatných informačných novín do domácností, ktoré budú obsahovať odpočet činnosti jednotlivých ministerstiev”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...