Poslanci dnes pokračujú v diskusii o vládnom programe

Presdseda vlády SR Igor Matovič (vľavo) a poslanci parlamentu za hnutie OĽANO (Zdroj: SITA)

 Parlament bude dnes od 09:00 pokračovať rokovaním o programovom vyhlásení vlády (PVV). Poslanci, pravdepodobne, diskusiu neukončia. K hlasovaniu o vládnom programe by tak mohlo dôjsť niekedy počas budúceho týždňa.

Schválením vládneho programu poslanci zároveň vyslovia dôveru vláde premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Koalícia disponuje v pléne 95 mandátmi. Vláda potrebuje získať aspoň 76 hlasov zo 150-členného parlamentu. Štvorkoalíciu vytvorili hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina a strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí.

Podporu vládnemu programu vyjadrili mnohí koaliční poslanci. Výnimkou je však poslankyňa Jana Cigániková (SaS), ktorá avizovala, že za vládny dokument nezahlasuje. Dôvodom je, že sa do programového vyhlásenia dostal prísľub zaviesť unitárny systém zdravotného poistenia. Premiér Matovič sa vyjadril, že drží Richardovi Sulíkovi (SaS) palce v tom, aby si „SaS skonsolidoval čím skôr“.

Opozícia uviedla, že za PVV nebude hlasovať. Expremiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyhlásil, že na všetky sľuby nebude mať vláda financie. „Celé programové vyhlásenie je plné hesiel, ale z dokumentu sa občan vôbec nedozvie, čo a v akom termíne chce dosiahnuť a aké finančné prostriedky na to plánuje vláda vynaložiť,“ poznamenal.

Dôveru vláde nevysloví ani druhá opozičná strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Jej predseda Marian Kotleba totiž vytkol vládnemu programu okrem iného časť, ktorej prioritou je naplniť záväzky Slovenska voči NATO či Európskej únii ako aj to, že kabinet má v pláne posilniť financovanie mimovládnych organizácií.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter