Ústavný súd im dal zelenú. Kičura môže putovať do väzby

Kajetán Kičura (Zdroj: SITA)

Ústavný súd SR (ÚS SR) dnes na neverejnom zasadnutí pléna po tajnom hlasovaní rozhodol o daní súhlasu na vzatie do väzby obvineného sudcu Kajetána Kičuru. Média o tom informoval predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan na brífingu po zasadnutí pléna.

„Na neverejnom zasadnutí sme umožnili obvinenému sudcovi vyjadriť sa k predmetu veci a po vyjadrení zasadlo plénum, ktoré po tajnom hlasovaní rozhodlo, že dáva súhlas na vzatie obvineného sudcu do väzby,“ uviedol Fiačan.

Ako ďalej dodal, ÚS SR prihliadal aj na to, že obvinený sudca má nepretržite prerušený výkon funkcie sudcu od roku 2012 a skutky, za ktoré je obvinený, nesúvisia s výkonom sudcovskej funkcie.

„Keďže ústavný súd dnes vyslovil súhlas so žiadosťou Generálneho prokurátora SR, Úrad špeciálnej prokuratúry ešte dnes v nočných hodinách doručí sudcovi pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu Banská Bystrica návrh na vzatie obvineného do väzby,“ uviedol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Kuruc.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom „Rezervy” vzniesla v utorok obvinenia voči bývalému šéfovi Štátnych hmotných rezerv SR za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Ústavnému súdu SR bola dnes poobede doručená žiadosť generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby sudcu Kajetána Kičuru a vec bola náhodným elektronickým prideľovaním spisov pridelená sudcovi spravodajcovi Ladislavovi Duditšovi, Následne o 15:00 zasadalo plénum ústavného súdu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...