Matovič: Teraz sa na mňa vyroja kaviarenské húfy. Vylučujú nás, potom sú nervózni

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Po tom, ako predseda OĽaNO na svojej tlačovej konferencii predniesol výhrady voči agende PS/Spolu, v konfrontácii pokračoval na Facebooku.

„Čo nám šibe? To, že chlapci z PS/SPOLU nevedia, čo je dôležité, chápem. Ale, že priamo predseda KDH im bude takto nadbiehať, je už cez čiaru,“ píše v úvode svojho príspevku známy politik z Trnavy.

Naráža pritom, rovnako ako pred kamerami, na otváranie citlivých tém akými sú legalizácia registrovaných partnerstiev a inštitútu adopcie detí pre páry rovnakého pohlavia, ústretovejšia drogová politika, tolerovanie nelegálnej migrácie či demontáž už zavedených sociálnych výhod.

Podľa Matoviča to môže odstrašiť kresťanov, sociálne cítiacich ľudí či takých, ktorí nie sú naklonení nelegálnej migrácii. Čo by vraj znamenalo, že „podstatná časť ľudí odradená týmito témami, by voliť neprišla, t.j. vládol by naďalej Fico a spol.“

Mám plán, na ňom zakladám

Proti tomu, aby SMER nevládol aj ďalšie volebné obdobie, má ale líder OĽaNO podľa vlastných slov plán. Jeho podstatou je „návrh, aby sme odložili menej podstatné témy a spoločne sa všetci sústredili na podstatu = vytrhnutie štátu z rúk mafie, ktorá nám ho uniesla.

Podľa Matoviča to tiež prispeje k tomu, že Fico príde o dôležitú časť volebnej kampane v podobe „strašenia“ tým, že ak príde nová progresívna vláda, všetky tieto neduhy krajinu postihnú.

„Uvedomujem si, že sa teraz na mňa/nás vyroja kaviarenské húfy, ktoré nedokážu vidieť ďalej od svojho nosa. Čo už,“ pokračuje vedomý si toho, že liberálne jadro touto predvolebnou stratégiou nebude nadšené.

„Urobili sme zásadný krok a po opadnutí emócii, aj naši nepriatelia pochopia, že kľúčový k porážke mafie vo voľbách,“ uzatvára opozičný poslanec.

Kritika skutočne prišla

Po týchto vyjadreniach sa pod Matovičovým statusom objavila vlna nesúhlasných komentárov.

Ten reagoval v ďalšom krátkom príspevku slovami o tom, že najprv ich opakovane vylučujú a spochybňujú a „teraz sú nervózni.“

Zrejme tým narážal na skutočnosť, že stará opozícia v podobe strán Richarda Sulíka, Igora Matoviča a Borisa Kollára je z formovania dohôd a zo vzájomných stretnutí Andreja Kisku, Miroslava Beblavého, Michala Trubana či Alojza Hlinu vytesňovaná.

— Tomáš Dugovič 

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

SaS nepodporí predĺženie núdzového stavu

SaS nepodporí predĺženie núdzového stavu

Koaličná strana SaS odmieta predĺženie núdzového stavu. Uviedol to hovorca strany Ondrej Šprlák, pričom za dostatočný dôvod považujú nulový kĺzavý medián. Straníci taktiež varujú pred negatívnymi dopadni predlžovania núdzového stavu. Koaličná strana Sloboda a solidarita je proti predĺženiu núdzového..