Radšej si neplánujte zahraničnú dovolenku, radí občanom Kurz

Sebastian Kurz (Zdroj: SITA)

Kancelár potvrdil, že zostáva v platnosti už dávnejšie predstavený harmonogram postupného uvoľňovania opatrení. Na začiatku mája by sa mali začať otvárať školy a obchody, v polovici mája aj reštaurácie.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v utorok vyjadril názor, že je rozumnejšie plánovať si na toto leto dovolenku len v rámci Rakúska. Občania by podľa neho nemali zatiaľ rátať s tým, že v dohľadnej dobe by mohlo byť reálne slobodné cestovanie po Európe.

Kurz vyhlásil, že on sám si plánuje dovolenku v Rakúsku. “Môžem odporučiť obyvateľom Rakúska, aby spravili to isté,” povedal. Kancelár zároveň potvrdil, že zostáva v platnosti už dávnejšie predstavený harmonogram postupného uvoľňovania opatrení, ktoré vláda prijala v rámci boja proti koronavírusu.

Kurzov kabinet tak stále ráta s tým, že už 1. mája sa otvoria takmer všetky obchody a od rovnakého dátumu sa začnú otvárať aj školy. Od polovice mája by potom mohli byť opätovne otvorené už aj reštaurácie a bary a tiež kostoly.

Dvojtýždňové rozostupy medzi jednotlivými fázami boli zvolené zámerne, pretože práve 14 dní je čas, dokedy by sa mal vždy prejaviť vplyv nových opatrení na celkovú situáciu okolo koronavírusu. Ak by vláda videla, že počet prípadov nákazy začne zase výraznejšie stúpať, opäť “zatiahne záchrannú brzdu“, povedal Kurz.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Dôvody úmrtnosti štatistický úrad nezverejňuje, ale podľa údajov rezortu zdravotníctva je na príčine koronavírus. Úmrtnosť v Českej republike v minulom roku prekonala rekord. Do konca prvého decembrového týždňa v krajine podľa údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ) v krajine..

Odoberajte náš newsletter