Konšpiračný svet liberálov a Putinove Rakúsko

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Korupčná kauza s rakúskym vicekancelárom Strachem podnietila diskusiu o ruskom vplyve na Západe. O tom že Rusko má záujem ovplyvňovať politickú situáciu v Európe vo svoj prospech niet pochýb. Odporovalo by to totiž logike reálpolitiky. Akurát že údajná neter ruského oligarchu Morozova, ktorý tvrdí, že bol jedináčik a dvojročné otáľanie so zverejnením videa pripomínajú skôr dobre premyslený a naplánovaný útok konkurencie, než ruský pokus o ovplyvnenie politiky v Rakúsku.

To však nebráni médiám a predstaviteľom liberálnych/pro-európskych/pro-západných a iných think-tankov a neziskoviek vytvárať dojem, že sa do celej situácie vložila vláda Ruska. Médiá hlavného prúdu na Slovensku vraj bojujúce proti hoaxom sa razom stali ich tvorcami.

Pojem “putinove trójske kone” bol použitý v kontexte s celou kauzou. Je otázne, odkiaľ vzala šéfredaktorka mienkotvorného média informáciu o zásahu Vladimíra Putina osobne, či nejakej intervencie zo strany ruskej vlády. Po dôkladnom preštudovaní kauzy, môžeme povedať, že sa nič také zatiaľ vo verejnom priestore neobjavuje – i keď možno sa časom objaví. Avšak, ruské občianstvo a veľká cifra na účte, či prípadný záujem o investície v Európe, nemusia byť hneď zárukou vplyvu ruskej vlády. Aj na Slovensku máme provládnych, ale aj protivládnych oligarchov. Ako to potom, že médium hlavného prúdu opublikuje neoverenú informáciu o putinových trójskych koňoch? Nie je to len kauza o skorumpovanom rakúskom politikovi? 

Tiež sme sa mohli dočítať (u zakladateľa českého think tanku Evropske hodnoty), že rakúska vláda podporovala činnosť ruských spravodajských agentúr vo Viedni. Opäť ide o nepodloženú informáciu, ale každý, kto sa venuje medzinárodným vzťahom vie, že Viedeň je vďaka svojej geopolitickej polohe domovom mnohých veľkých ambasád a medzinárodných organizácií v regióne. To z nej robí logicky aj centrum spravodajských agentúr v regióne a skorumpovaní politici na to nemajú žiaden vplyv, lebo to tak je už niekoľko desaťročí, ak nie storočí. Ruský vplyv, občas okorenený spravodajskými hrami, sa stáva dogmou volebných procesov na Západe. Častokrát pritiahnuté za vlasy špekulácie liberálov strácajúcich pozície v neprospech anti-establishmentu podporujú šírenie nenávisti a strachu z eurázijského obra. Posledný škandál v Rakúsku a ukončenie Muellerovho vyšetrovania ukazujú na fakt, že Rusi majú záujem na ovplyvňovaní západnej politiky, no nie úplne tak, ako si to predstavujú liberálni komentátori. Nie každý oligarcha musí byť totiž nutne prepojený na súčasnú vládu Ruska a nie každá akcia spravodajskej služby musí znamenať vplyv na volebný výsledok.

— Tím Denník S

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Na hraniciach medzi Indiou a Čínou nastali ľahšie strety

Na hraniciach medzi Indiou a Čínou nastali ľahšie strety

Pri severných hraniciach indického štátu Sikkim údajne opäť nastali strety medzi čínskymi a indickými jednotkami. Predstavitelia Indie ich však označili za „ľahký“ incident, ktorý bol medzičasom vyriešený. Informoval o tom spravodajský web BBC. Región Sikkim leží medzi Bhutánom..

Odoberajte náš newsletter