Matovič má v novom PRIESKUME až 30 percent. Kotleba klesá a Kiska mimo

Boris Kollár, Igor Matovič a Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Exprezident a predseda vládnej koaličnej strany Za ľudí Andrej Kiska sa stiahol do úzadia po voľbách pre zdravotné ťažkosti. Jeho neprítomnosť na politickej scéne sa prejavuje na preferenciách strany, ktorú založil a viedol s neveľkým úspechom do parlamentných volieb. Už druhý aprílový prieskum radí stranu Za ľudí pred brány Národnej rady SR. Hnutie OĽaNO naopak ešte viac posilnilo.

Podľa prieskumu agentúry AKO, robeného exkluzívne pre denník Nový Čas, by strana Andreja Kisku získala len 3 %, ak by boli voľby v apríli. To je ešte menej ako podľa prieskumu agentúry Focus pre Markízu, ktorý strane Za ľudí pripisoval 3,2 % podporu. Prieskum AKO bol robený v čase od 14. do 17 apríla na vzorke 1000 respondentov.

Zaujímavý je rozdiel medzi voličskou podporou hnutia OĽaNO v spomínaných prieskumoch. Podľa Focusu hnutie Igora Matoviča v porovnaní s februárovými výsledkami parlamentných volieb spadlo z 25,02 % na 24,4 % v apríli. Prieskumu agentúry AKO však naopak pripisuje hnutiu OĽaNO výrazný nárast preferencií až 29,9 %.

Bývalá vládna strana Smer v prieskume agentúry Focus naopak posilnila z 18,29 % na 21,8 %, ale najnovšia sonda do verejnej mienky od agentúry AKO ukazuje, že podpora smerákov je približne rovnaká, ako bola v parlamentných voľbách.

Oba spomínané prieskumy však zhodne prisudzujú nárast preferencií pre Sme rodina. Kým vo voľbách dostalo hnutie Borisa Kollára 8,24 % podporu, tak podľa v aprílových prieskumoch to bolo 11,5 % (Focus) a 10 % (AKO).

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko so ziskom 6,5 percenta hlasov, pričom stranu SPOLU-Občianska demokracia by volilo len necelé percento (0,9) opýtaných respondetov.

Výrazne poskočili podľa agentúry AKO aj preferencie SaS, ktorá vo voľbách prešla do Národnej rady s 6,22 % a najnovšie čísla hovoria o 9,7 % podpore voličov. Viac ako percentuálny prepad preferencií prisudzuje prieskum AKO strane ĽSNS Mariana Kotlebu z februárového výsledku 7,97 % na aprílových 6,4 %.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Situácia sa nemení. Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú

Situácia sa nemení. Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú

Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú. Na pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol premiér Igor Matovič. Situáciu majú regionálne úrady verejného zdravotníctva podľa neho pod kontrolou. Ak sa však epidemiologická situácia bude zhoršovať, k opatreniam by sa na Slovensku..