Ruský milionár sa zamestnal ako poslíček, pobyt doma ho už otravoval

Sergej Nočovnij (Zdroj: FB SN)

Bohatý moskovský podnikateľ, ktorý zostal, tak ako prevažná väčšina obyvateľov Moskvy, v posledných týždňoch zatvorený doma v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu, sa zamestnal ako poslíček pre firmu na rozvoz potravín.

Tridsaťosemročný Sergej Nočovnij tvrdí, že sa chcel “pozrieť na život z inej perspektívy”. Dodáva, že sa pre zmenu zamestnania nerozhodol preto, že by mu jeho vlastné podnikanie vinou koronavírusu skrachovalo. To, že jeho motivácia naozaj nie je finančná, ukazuje aj fakt, že pokiaľ doteraz zarábal ročne vyše 150 miliónov rubľov (v prepočte takmer 2 milióny eur), vo svojom novom zamestnaní si príde len na tisíc až tisíc päťsto rubľov (12 až 18 eur) za deň.

Práca pre donáškovú firmu bohatého Rusa teší najmä tým, že sa po dlhšom čase môže venovať nejakej fyzickej aktivite. Nejde pritom o aktivitu zanedbateľnú – denne pri výkone svojho nového povolania nachodí zhruba dvadsať kilometrov.

Nočovnij však priznáva, že hlavnou motiváciou preňho bola snaha “vypadnúť” z domu, pretože ho už nebavilo celé dni sedieť za počítačom a byť prilepený k internetu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Členské štáty Únie vyzývajú na zavedenie očkovacích preukazov

Členské štáty Únie vyzývajú na zavedenie očkovacích preukazov

Grécko a Rakúsko vyzývajú štáty Európskej únie (EÚ), aby zaviedli „pasy" potvrdzujúce očkovanie proti koronavírusu. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že tento krok by mohol pomôcť oživiť trpiaci turistický priemysel v Európe. Cieľom návrhu, ktorý..

Odoberajte náš newsletter