Blížime sa k prerazeniu dna? Klus chce spolupracovať s ľuďmi, ktorí oponentov nazývajú kus bravčového či k*kot

Martin Klus (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Ospravedlňujeme sa za vulgarizmus v titulku, no je to žiaľ presný popis reality. SaSkár Martin Klus, ktorý figuruje na ministerstve zahraničia ako štátny tajomník, sa rozhodol bojovať proti propagande. Využiť pritom chce rôzne moderné nástroje, vrátane spolupráce so stránkou Zomri. Tu niekde by ste mohli prestať čítať, ísť zhasnúť a počkať, kým cirkus Matovič zbalí šapitó, ale predsa, zopár poznámok:

Politici tu vraj nie sú preto, aby im ľudia verili a vytvárali si o nich zbytočné ilúzie. Neplatí to však bezvýhradne. V demokracii je totiž jedna ilúzia a nárok na nich vždy žiaduci – že si zachovajú istý level politickej kultúry.

Udržať si ho mohla aj nová vládna zostava, keď už v ostatných ohľadoch pôsobí tragickejšie ako kabinet v africkom Burundi.

Teoreticky by pritom stačilo dbať na elementárne zásady slušnosti, v akých nás vychovali naši rodičia či starí rodičia, a preniesť ich do vysokej politiky. Ale nie.

Namiesto toho sa pozeráme na správu o Martinovi Klusovi (SaS), štátnom tajomníkovi rezortu zahraničia. Ohlasuje zintenzívnenie boja proti propagande.

„Potrebujeme preniknúť z našej bubliny,“ hovorí liberál Klus s tým, že na spoluprácu chce osloviť aj youtuberov či administrátorov satirickej stránky Zomri.

Očakávania sme nemali, ale predsa…

Áno, zástupca vrcholného štátneho orgánu práve avizoval záujem kooperovať s niekým, kto v jednom obrázku očastuje troch verejných činiteľov slovami ako retardovaný analfabet, kus bravčového a k*kot.

Áno, vyjsť z bubliny sa chystá tým spôsobom, že prejde do inej bubliny, kde sa dlhodobo razia plus/mínus tie isté naratívy a názory, aké má on sám.

A áno, boj proti propagande bude realizovať za pomoci stránky, ktorá bola svojho času takmer tlačovým orgánom Zuzany Čaputovej a youtubermi, ktorí svoje priemerne 13-ročné publikum beztak dostatočne masírujú svojou nadprácou.

A keď už sme pri tých mémoch. Jedno z nich v anglickom jazyku vraví o človeku, ktorý si myslel, že stratil všetku nádej. No nakoniec stratil ešte aj posledný kúsok nádeje, ktorý ani nevedel, že má. Na túto situáciu to zrejme pasuje.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Karikatúry Denníka N sú  dezinformácie

Karikatúry Denníka N sú dezinformácie

KOMENTÁR Najznámejší slovenský karikaturista Shooty včera zverejnil kresbu, ktorá je reakciou na udalosti v USA. Vyobrazil v nej prezidenta Trumpa ako tučnú Godzillu, ktorá ničí mesto s Bibliou v ruke - isteže, lebo presne o toto v Spojených..