Remišová: Nie je vhodná doba, aby sme sa naťahovali, ale aby aj opozícia priložila ruku k dielu

Veronika Remišová (Zdroj: Facebook.com/remisova.veronika)

Podpredseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a poslanec Národnej rady SR Richard Raši vyzval vládu, aby zverejnila plán na riešenie situácie v rómskych osadách a domovoch sociálnych zariadení. Povedal to v dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Podľa Rašiho totiž premiér Igor Matovič (OĽaNO) na riešenie tejto veci plán nemá, rozhodnutia vlády sú chaotické a prijímajú sa bez konzultácie s odborníkmi. Podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) Rašimu v relácii oponovala a zdôraznila, že vláda plán má a podľa neho aj postupuje.

Remišovú mrzí, že vládu kritizuje člen strany, ktorá vládla na Slovensku 12 rokov. Opozíciu preto vyzvala, aby „priložila ruku k dielu“ a spoločnými silami túto krízu prekonali. „Nie je vhodná doba, aby sme sa naťahovali, ale aby aj opozícia priložila ruku k dielu. Súčasná opozícia totiž nerobí nič iné, len kritizuje vládu a hádže jej polená pod nohy,“ uviedla Remišová. Situácia v rómskych osadách je podľa jej slov zatiaľ pod kontrolou, ale je potrebné pripraviť sa aj na to, že sa zhorší.

Vicepremiérka ďalej priblížila, že klienti a zamestnanci domovov sociálnych zariadení by na Covid-19 mohli byť otestovaní aj pomocou rýchlotestov. „Spustili sme projekt, ktorého cieľom bude po výrobe testov na Slovensku, testovať všetkých nových klientov týchto zariadení a ich zamestnancov,“ ozrejmila. Raši doplnil, že rýchlotesty sú dôležité v rámci celkového boja s koronavírusom a majú sa kombinovať s klasickými testami.

Remišová taktiež priblížila, že v strane Za ľudí sú za postupné uvoľňovanie ekonomiky a otváranie niektorých prevádzok za prísnych hygienických podmienok. „Slovensko dlho nevydrží takto zavretú ekonomiku, ako momentálne je. Potrebujeme však ešte istý čas na testovanie toľkých ľudí, ako v súčasnosti testujeme a zlepšiť opatrenia pre rizikové skupiny, teda pre najzraniteľnejších,“ ozrejmila.

Podľa Rašiho si môže Slovensko za vzor uvoľňovania opatrení vziať krajiny ako Česko a Rakúsko. „Nevymýšľajme niečo nové, mali by sme ísť cestou, akou idú medicínsky a ekonomicky najvyspelejšie krajiny,“ odporučil vláde bývalý vicepremiér.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...