Covid-19 v Nemecku hrá do karát štandardným politikom. Merkelovej stúpa popularita, AfD trpí

Angela Merkelová (Zdroj: SITA)

Situácia okolo koronavírusu spôsobila výrazné posuny voličských nálad v Nemecku. Podľa aktuálneho prieskumu preferencií, ktorý v piatok zverejnila nemecká televízia ARD, výrazne stúpa podiel priaznivcov dvojice strán Kresťanskodemokratická únia Nemecka a Kresťanskosociálna únia Bavorska (CDU/CSU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Naopak, pomerne výrazne si pohoršila opozičná nacionalistická Alternatíva pre Nemecko (AfD).

CDU/CSU by teraz chcelo voliť až 38 percent Nemcov, čo je o deväť percentuálnych bodov viac ako koncom marca.

Na druhom mieste sú Zelení s 19 percentami, nasleduje koaličná Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), ktorá má aktuálne 17 percent.

AfD by teraz chcelo voliť deväť percent Nemcov, čo je oproti koncu marca prepad o päť percentuálnych bodov.

Do parlamentu by sa dostala ešte Ľavica (Die Linke) so siedmimi a veľmi tesne aj Slobodní demokrati (FDP) s piatimi percentami.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Dôvody úmrtnosti štatistický úrad nezverejňuje, ale podľa údajov rezortu zdravotníctva je na príčine koronavírus. Úmrtnosť v Českej republike v minulom roku prekonala rekord. Do konca prvého decembrového týždňa v krajine podľa údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ) v krajine..

Odoberajte náš newsletter