Budeme mať novú bezpečnostnú stratégiu. Vieme, aké sú hrozby a kam Slovensko patrí, zhodli sa Naď a Korčok

Jaroslav Naď (Zdroj: SITA)

Slovensko bude mať novú bezpečnostnú a obrannú stratégiu SR. Informoval o tom minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) po spoločnom stretnutí. Ministri sa chcú pravidelne stretávať a obnoviť vzťahy medzi svojimi rezortmi, ktoré boli podľa nich v poslednom období narušené.

„Chýbala komunikácia medzi rezortmi, pritom medzi máloktorými je toľko presahov a prienikov, o ktorých by mali komunikovať,“ povedal na úvod Korčok.

Spoločne s Naďom sa dohodli, že v momente ako skonči krízová situácia, sadnú si spoločne rezortné tímy, ktoré vypracujú novú bezpečnostnú o obrannú stratégiu SR. Ministri sa zhodli na tom, že vypracujú dva nové dokumenty.

„Chceme, aby mala Slovenská republika jasno v tom, aké sú hrozby, kto sú naši partneri a ako chceme zabezpečiť bezpečnosť a obranu našej krajiny,“ povedal šéf rezortu diplomacie Korčok. Dodal, že vieme, kam Slovensko patrí a kto sú naši spojenci.

Naď ešte zdôraznil, že podľa neho nič neuškodilo slovensko-ruským vzťahom viac ako pôsobenie Slovenskej národnej strany (SNS) vo vláde. „Chcem aby sme veľmi úzko komunikovali a naše tímy sa pravidelne stretávali,“ uzavrel Korčok.

Problémy v minulosti

Minulá vláda síce chválila bezpečnostnú a obrannú stratégiu SR, no nepredložila ich na schválenie do Národnej rady SR. Bezpečnostná stratégia SR je verejný dokument v oblasti bezpečnostnej politiky štátu. Nahradiť mala bezpečnostnú stratégiu schválenú ešte 27. septembra 2005.

Kľúčovým prvkom dokumentu je kontinuita proeurópskej a proatlantickej orientácie založenej na širokej politickej zhode. Obranná stratégia SR je dokument o obrane štátu, jej predloženie do parlamentu ustanovuje zákon o obrane. V stratégii z roku 2005 sa pozornosť upriamuje na naplnenie záväzkov voči NATO a EÚ.

— SITA/TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter