Čajkovský aj ďalšie dva roky hráčom Dinama Moskva

Michal Čajkovský (Zdroj: SITA)

Slovenský hokejový reprezentant Michal Čajkovský zostane aj ďalšie dva roky hráčom Dinama Moskva. Dvadsaťsedemročný robustný obranca predĺžil zmluvu s “modro-bielymi” do 30. apríla 2022. Informuje o tom klubová stránka účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy aj ďalšie ruské internetové zdroje.

Čajkovský je súčasťou Dinama Moskva od konca roku 2018, predtým pôsobil v KHL aj v tíme Avtomobilist Jekaterinburg. V neukončenej sezóne 2019/2020 v 58 zápasoch nazbieral 31 bodov za 9 gólov a 22 asistencií, na konte mal aj 72 trestných minút. V play-off pridal 4 body za 2 góly a 2 asistencie. Jeho tím si v osemfinále play-off poradil so Spartakom Moskva 4:2 na zápasy a vo štvrťfinále si to mal rozdať s Jokeritom Helsinki. K tejto sérii už nedošlo a sezónu predčasne ukončili pre pandémiu koronavírusu. Celkovo bratislavský rodák počas pôsobenia v Moskve odohral za Dinamo 97 zápasov a popri 41 bodoch zaujal aj bilanciou 22 plusových bodov.

Aj v tejto ťažkej dobe poznačenej koronavírusom sa podpisujú nové kontrakty s hráčmi. Ak je klub stabilný, nie je to problém. Z mojich hráčov sme okrem Čajkovského už podpísali aj Kanaďana Patricea Cormiera v Kazani,” uviedol hráčsky agent Aljoša Pilko v rozhovore pre portál sport24.ru. O svojom slovenskom klientovi pridal aj informáciu navyše v súvislosti s jeho posezónnym odchodom na Slovensko. “Čajkovský bol vôbec posledný hráč, ktorý odletel z Moskvy pred uzavretím hraníc Ruska so Slovenskom. Pomohli sme mu vybaviť charterový let, aby mohol ísť priamo do Bratislavy,” vysvetlil Pilko.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...