Iránske plavidlá ohrozovali americké vojenské lode

Zdroj: SITA

Spojené štáty americké obvinili jedenásť iránskych vojenských plavidiel z “obťažovania” ich lodí v Perzskom zálive, neďaleko Kuvajtu. Podľa USA sa pohybovali veľmi blízko a rýchlo. V jednom prípade sa dostali len desať metrov od americkej lode. Teherán sa k prípadu zatiaľ nevyjadril.

Medzi lode, ktoré Iránci ohrozovali, patria aj torpédoborec USS Paul Hamilton, USS Lewis B. Puller a USCGC Maui. Podľa oficiálneho vyjadrenia iránske plavidlá “konali nebezpečne a provokatívne”, pričom hrozila zrážka.

Američania vyslali niekoľko varovných signálov, no spočiatku sa im nedostalo žiadnej odpovede. Iránci reagovali približne o hodinu neskôr a odplávali preč.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...