Zomrel jeden z kriticky ohrozených nosorožcov čiernych. Do Afriky ho priviezli z Česka

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

V africkej Rwande uhynul jeden z kriticky ohrozených východných nosorožcov čiernych (Diceros bicornis michaeli), ktorých tam vlani previezli z českého Safari Parku Dvůr Králové. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, podľa ktorého úmrtie oznámila Európska asociácia zoologických záhrad a akvárií (EAZA), rwandská vláda a organizácia African Parks. Smrť v dôsledku pytliactva vylúčili.

Osemročný Manny zomrel 10. februára, zrejme v dôsledku poruchy tráviaceho traktu, uviedol vedúci komunikácie a medzinárodných projektov Safari Parku Dvůr Králové Jan Stejskal. Presnú príčinu úmrtia ešte nestanovili, no viac informácií by mali poskytnúť výsledky laboratórnych testov. Tie však podľa Stejskala tak skoro pre globálne obmedzenia v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 nebudú.

Ako Stejskal uviedol, Mannyho neprestajne sledoval tím špecializovaných stopárov a na podporu aklimatizácie v národnom parku Akagera ho prikrmovali. “Po náhlom zhoršení jeho zdravotného stavu a zmene v príjme potravy vedenie parku celú situáciu konzultovalo s veterinármi, samec ale, bohužiaľ, uhynul skôr, než mohlo dôjsť k veterinárnemu zásahu,” uviedol Stejskal.

Manny bol jedným z piatich východných nosorožcov čiernych a jedným z dvoch samcov, ktorých z európskych zoologických záhrad v júni previezli do Rwandy. Z Dvora Králové tam okrem neho putovali ďalšie dva nosorožce, jeden potom z Veľkej Británie a jeden z Dánska. Zostávajúcej štvorici sa darí dobre a naďalej ich v parku monitorujú.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter