Pezinok otestuje zamestnancov Zariadenia opatrovateľskej služby pre seniorov

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Pezinok dá otestovať zamestnancov Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) pre seniorov, ktoré je v správe mesta. Pezinok prijal preventívne opatrenia na pondelkovom zasadnutí krízového štábu v súvislosti s potvrdením ochorenia COVID-19 u 47 osôb v Domove sociálnych služieb (DSS), ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Ani u jedného z klientov či zamestnancov ZOS sa do tejto chvíle neprejavili žiadne príznaky ochorenia COVID-19, pričom opatrovateľské zariadenie dodržiava na dennej báze veľmi prísne hygienické a dezinfekčné opatrenia,” informovalo mesto, podľa ktorého sa príznaky ochorenia zatiaľ neprejavili ani u približne 40 klientov, pre ktorých mesto zabezpečuje dennú terénnu opatrovateľskú starostlivosť. “To isté platí aj pre našich 14 opatrovateliek, ktoré sa o týchto klientov v súčasnosti starajú,” doplnilo mesto.

Na základe rozhodnutia krízového štábu mesta bude otestovaných 30 zamestnancov ZOS a opatrovateliek terénnej služby, osem kuchárok zabezpečujúcich stravovanie pre ďalších asi 100 seniorov z Pezinka a zamestnanec zabezpečujúci rozvoz stravy. Ďalšími testovanými osobami budú štyria zamestnanci mestskej nocľahárne pre ľudí bez domova, päť pracovníkov referátu sociálnej starostlivosti Mestského úradu v Pezinku a 20 príslušníkov mestskej polície. “Krízový štáb mesta sa bude schádzať operatívne na základe aktuálneho vývoja epidemickej situácie v Pezinku a bude prijímať ďalšie potrebné opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu v meste,” doplnilo mesto.

V Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku bolo v pondelok pozitívne testovaných 47 osôb. Ide o 42 klientov a päť zamestnancov DSS. Ako uviedol na pondelkovom mimoriadnom brífingu predseda BSK Juraj Droba, pravdepodobne ide o nakazenie od zamestnanca. Ďalších 36 zamestnancov a 9 klientov má byť otestovaných v priebehu dneška. Sedem klientov DSS je hospitalizovaných na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice v Bratislave, jeden z nich je na umelej pľúcnej ventilácii. Domov sociálnych služieb je v karanténe, priestor monitoruje polícia.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter