Nicholsonová: Ženy sa vyhli tradičnému ‘násiliu’ šibačov

Ženy sa síce vyhli násiliu zo strany tradičných šibačov, ktoré je u nás roky odmeňované a oslavované, no nie domácemu násiliu, upozorňuje v kontexte pandémie liberálka Lucia Ďuriš Nicholsonová. Tvrdí, že jej apel na vládu na zavedenie špeciálnych opatrení na boj proti týraniu žien počas karantény ostal nevypočutý.

Europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová ešte koncom marca upozorňovala, že kríza súvisiaca s novým koronavírusom má okrem iného veľmi negatívny dopad na obete domáceho násilia.

Tie sa podľa jej mienky ocitli v bezvýchodiskovej situácii, nakoľko si pod permanentnou kontrolou nemôžu zavolať pomoc a krízové centrá pre ne sú plné.

Z týchto dôvodov apelovala na vládu, aby prijala opatrenia, ktoré by tomuto druhu obetí pomohli. S konkrétnymi návrhmi vyrukovala aj sama vo svojom videu.

Odporúčala napríklad využitie prázdnych ubytovacích kapacít na poskytnutie bezpečného miesta, pripravenie polície a iných kompetentných na túto špecifickú situáciu či poskytnutie financií krízovým centrám.

Ani opatrenia, ani odpoveď

Tieto požiadavky adresované premiérovi Igorovi Matovičovi, ministrovi práce Milanovi Krajniakovi a šéfovi rezortu vnútra Romanovi Mikulcovi ale vraj ostali nevypočuté, o čom Nicholsonová informovala v nedeľu.

„Tento rok sa dievčatá a ženy vyhnú klasickému tradičnému ‚násiliu‘ šibačov, ktoré je na Slovensku roky akceptované, oslavované a odmeňované. Niektorým to bude chýbať, iným nie,“ napísala europoslankyňa.

Údajne sa však opäť nevyhli domácemu násiliu a ostali uväznené doma. Jej listy, ktoré adresovala trom horeuvedeným politikom, sa vraj minuli účinkom. „Nič. Ani opatrenia, ani len odpoveď,“ hnevá sa Nicholsonová.

„Na budúci týždeň sa opäť pokúsim vysvetliť kompetentným, že je povinnosťou zodpovednej vlády ochrániť bezbranné obete, na ktorých si násilníci vybíjajú zlosť a agresivitu,“ uzatvára europoslankyňa.

Tento rok sa dievčatá a ženy vyhnú klasickému tradičnému “násiliu” šibačov, ktoré je na Slovensku roky akceptované,…

Gepostet von Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum am Sonntag, 12. April 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...