Subsaharská Afrika podľa Svetovej banky prvýkrát za štvrťstoročie upadne do recesie

Juh Afriky (Zdroj: Pixabay.com)

Subsaharská Afrika podľa Svetovej banky pre pandémiu koronavírusu prvýkrát za štvrťstoročie upadne do recesie. Nová prognóza banky ráta s tým, že hospodárstvo regiónu tvoreného 50 štátmi v tomto roku oslabí prinajmenšom o 2,1 percenta, ale možný je aj pokles o päť percent.

Svetová banka uviedla, že osobitne tvrdo budú postihnuté krajiny, ktoré sú výrazne závislé od ťažby ropy a ďalších surovín. Ešte viac však utrpia najväčšie ekonomiky, a to Južná Afrika, Nigéria a Angola, ktoré sa už pred koronakrízou spomalili.

Africké ekonomiky patrili v uplynulých rokoch medzi najrýchlejšie rastúce hospodárstva sveta. Svetová banka konštatovala, že africké štáty budú potrebovať “prerušenie obsluhy dlhu” a ďalšiu finančnú pomoc. Africkí lídri vyzývajú na úľavy v oblasti dlhu a upozorňujú, že pandémia bude svet naďalej ohrozovať, ak ktorýkoľvek región nedostane potrebnú pomoc.

—  SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Trump chce samit G7 uskutočniť osobne. Merkelová odmietla

Trump chce samit G7 uskutočniť osobne. Merkelová odmietla

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa nezúčastní na stretnutí lídrov najsilnejších ekonomík v Spojených štátoch, ak sa dovtedy nezmení situácia v súvislosti so šírením koronavírusu. V sobotu o tom informovala jej kancelária. Po tom, ako zrušili summit G7, pôvodne..