Štát prehral vojnu s občanmi. Kontroly vodičov budú už len náhodné

(Zdroj: SITA)

Dnešná chaotická a bezprecedentná situácia na cestách, ktorá vyústila do konfliktu v novej vládnej koalícii a našponovala nervy slovenských motoristov, má svoje čiastočné ukončenie. Štát totiž napokon cúvol a sviatočné kontroly sú podľa ministra obrany od poobedia iba náhodné.

Veľkonočné obmedzenie pohybu obyvateľov prinieslo celoplošné dopravné kolóny, na aké si Slovensko nepamätá. Podľa odhadov sa pri niektorých kontrolách čakalo 3-5 hodín.

Adresnosť opatrenia zlyhala tiež, nakoľko do včerajšej polnoci otvorené koridory medzi východnou a západnou časťou krajiny využili všetci, ktorí sa k svojej rodine chceli dostať.

Opatrenie sa minulo účinkom

Vyplňovanie dotazníkov a preverovanie účelu cesty tak zaťažilo najmä tých vodičov, ktorí sa na dennej báze presúvali do zamestnania vzdialeného len niekoľko kilometrov, zásobovačov alebo kamiónovú diaľkovú dopravu.

Konflikt vo vnútri vlády

Celkový chaos dokonca vyústil do ostrého konfliktu dvoch koaličných partnerov. Výsledok nápadu premiéra Igora Matoviča označil minister Richard Sulík za „šialenosť“, ktorá musí skončiť a myslí si, že z boja s vírusom sme spravili „fetiš“.

Predseda vlády v reakcii implicitne uviedol, že očakával, že mu šéf liberálov podrží chrbát, ale vraj si iba hrá „svoje sebecké hry“. Jeho slová zverejnené na Facebooku tiež označil za „mimoriadne nezodpovedné“.

Snaha o zbavenie sa zodpovednosti?

Líder OĽaNO však napokon vážne dôsledky uzamknutia okresov pochopil, no celkom nerozumne zvalil vinu na policajtov, ktorým sa vraj situácia „vymkla trochu z rúk“ a tiež skonštatoval, že kontroly mali byť „námatkové“.

To sa ale vylučuje nielen so slovami jeho ministra vnútra Romana Mikulca, ktorý otvorene povedal, že povinnosť preukázať účel cesty sa bude vzťahovať na každé auto, ale aj s inštrukciami, ktoré v tejto veci dostala polícia. Pred chvíľou jasne zdôraznil plnenie uznesenia vlády aj policajný šéf Milan Lučanský.

Štát ustúpil občanom

Definitívnu bodku za dnešným chaosom však zrejme dalo vyjadrenie ministra obrany Jaroslava Naďa. Zmiešané policajno-vojenské kontroly sú v zmysle jeho slov už niekoľko desiatok minút iba „náhodné“, pričom rozhoduje napríklad EČV automobilu.

Túto skutočnosť potvrdzujú aj osobné skúsenosti našej redakcie. Pri Rovinke v smere z hlavného mesta napríklad neboli kontroly žiadne, v smere zo Senca do Bratislavy sa zase preverovalo iba námatkovo.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov

Na Slovensko dorazilo ďalších 2,8 milióna antigénových testov. Ministerstvo hospodárstva SR ich nakúpilo na základe minuloročného uznesenia vlády, podľa ktorého malo zabezpečiť 8 miliónov testov. „Rezort hospodárstva toto zadanie týmto naplnil a je potrebné, aby bolo rozhodnuté, kto..

Odoberajte náš newsletter