Matovič sa obul do Sulíka, Remišovej aj policajného šéfa: Sabotáž, demoralizujú, znevažujú

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Za utorok pribudlo 101 nových prípadov ochorenia COVID-19. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič. Zároveň kritizoval svojho predchodcu Petra Pellegriniho, ako aj svojich koaličných partnerov.

Igor Matovič povedal, že si prezident Policajného zboru SR vysvetlil jeho pokyny svojvoľne. “Považujem to za sabotáž uznesenia vlády,” uviedol premiér a žiada po Lučanskom vysvetlenie. Dnes sa pre policajné kontroly tvorili mnohé zápchy po Slovensku.

Lučanský predtým uviedol, že polícia postupovala v zmysle uznesenia vlády SR. V uznesení podľa neho boli naformulované výnimky, ktoré policajti zohľadňovali pri príprave rozkazu prezidenta PZ pre hliadkovú činnosť policajtov. “S rozkazom prezidenta PZ sa stotožnilo aj vedenia Ministerstva vnútra SR,” povedal Lučanský.

Matovič sa za prevedenie spomínaných opatrení občanom nakoniec ospravedlnil. Uviedol tiež, že ho mrzí konanie niektorých koaličných partnerov, ktorí si robia kampaň na sociálnych sieťach namiesto riešenie problémov na Slovensku.

Demoralizujú, znevažujú

“Demoralizovali atmosféru medzi ľuďmi, znevažovali boj proti koronavírusu a prirovnávali ho k nejakej obyčajnej chrípke, kde znevažovali opatrenia, ktoré sú prijaté,” povedal premiér a dodal, že takto sa dobré koaličné vzťahy nebudujú a vyslovil nádej, že si to šéfovia koaličných strán, ako aj ich poslanci, vezmú k srdcu.

Matovič následne pokračoval a prezradil, že na Slovensku pribudlo 101 nových prípadov ochorenia COVID-19. Celkovo tak na Slovensku evidujeme 682 prípadov tohto ochorenia. Laboratóriá v utorok otestovali 2042 vzoriek.

V rómskych osadách potvrdili 31 pozitívnych prípadov, pričom bolo doteraz skontrolovaných 30 osád – ďalších tisíc ešte len čaká.

Nie sme za vodou

“My nie sme za vodou, Richard Sulík, Marian Viskupič a podobní ľudia, ktorí cez média kritizujú vládu, alebo aj Veronika Remišová,” odkázal premiér svojim koaličným partnerom. V reakcii na nové informácie pripomenul, že môžeme zabudnúť na otváranie obchodov.

Situáciu v rómskych osadách vidí tiež ako zlyhanie bývalej vlády a bývalého premiéra Petra Pellegriniho. “Peter Pellegrini nám dal taký darček, že budeme radi, ak sa z toho vylížeme,” dodal.

Pellegrini by si mal podľa predsedu OĽaNO spytovať svedomie a ospravedlniť sa za svoje konanie, ktorého výsledkom má byť súčasná situácia v osadách.

—  SITA/JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

O milosť doteraz Zuzanu Čaputovú požiadalo 1 379 ľudí

O milosť doteraz Zuzanu Čaputovú požiadalo 1 379 ľudí

Prezidentku Zuzanu Čaputovú doteraz požiadalo o milosť 1 379 ľudí. Vyplýva to z verejne dostupných údajov, ktoré sú k dispozícii na stránke Prezidenta Slovenskej republiky. Terajšia hlava štátu doteraz udelila milosť v piatich prípadoch, z toho trikrát podmienečne,..