Pápež František kritizoval ľudí, ktorí zneužívajú pandémiu vo svoj prospech

Pápež František (Zdroj: SITA)

Pápež František v stredu ostro kritizoval ľudí, ktorí zneužívajú celosvetovú pandémiu koronavírusu, a to, aké utrpenie ľuďom prináša, na vlastné obohacovanie sa. Kritické slová venoval všetkým, ktorí v tejto situácii necitlivo “profitujú na potrebách druhých”.

“Bože, dotkni sa ich sŕdc a premeň ich,” povedal František v rannej homílii. V kázni venovanej Judášovi, ktorý zradil Ježiša, pápež vyslovil presvedčenie, že pokušenie zradiť druhých nie je cudzie žiadnemu človeku.

Podľa Františka “všetci máme vo svojom vnútri malého Judáša”, ktorý vždy volí medzi lojalitou voči druhým a sebeckým prospechom nás samých. “Každý z nás má aj schopnosť zradiť, zapredať druhých, a zvoliť si svoje záujmy,” povedal pápež.

Podľa agentúry The Associated Press (AP) František tými, ktorí profitujú na nešťastí ľudí počas pandémie koronavírusu, myslel zrejme príslušníkov talianskych mafiánskych klanov. Talianske médiá totiž začiatkom týždňa informovali o šokujúcich praktikách, prostredníctvom ktorých sa talianski mafiáni snažia necitlivo zarábať na súčasnej situácii.

—  SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...