Aké zlyhanie policajtov? Polícia postupovala podľa uznesenia vlády, hovorí Lučanský

Milan Lučanský (Zdroj: SITA)

Polícia pri dnešných kontrolách dodržiavania obmedzenia pohybu medzi okresmi postupovala v zmysle uznesenia vlády. Uviedol to v stanovisku prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský, ktoré agentúre SITA zaslal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. V uznesení podľa neho boli naformulované výnimky, ktoré policajti zohľadňovali pri príprave rozkazu prezidenta PZ pre hliadkovú činnosť policajtov. „S rozkazom prezidenta PZ sa stotožnilo aj vedenia Ministerstva vnútra SR,” dodal Lučanský.

Policajné kontroly dodržiavania obmedzenia pohybu medzi okresmi dnes na viacerých miestach Slovenska spôsobili dopravné zápchy. Obmedzenie pohybu kritizoval aj minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa následne prostredníctvom sociálne siete vyjadril, že policajné kontroly áut boli zamýšľané ako námatkové a niektorým policajným hliadkam sa situácia trochu vymkla z rúk.

O tom, že kontroly budú policajti vykonávať námatkovo ubezpečil premiér aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. Tá o situácii hovorila aj s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO).

„Obidvaja ma uistili, že kontroly by už ďalej mali prebiehať námatkovo, v súlade s účelom opatrenia, ktorým je zabrániť zbytočnému cestovaniu a nie monitorovať všetky, aj evidentne pracovné jazdy. Verím, že dnešná situácia neovplyvní negatívne našu súdržnosť, ktorú aj v ďalšom v boji s koronavírusom potrebujeme asi zo všetkého najviac,” zdôraznia Čaputová.

—  SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...