Hasí svoje zlyhanie? Matovič dnes hovorí o tom, že kontroly mali byť námatkové a zvaľuje vinu na policajtov

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

AKTUALIZÁCIA KOMENTÁR Podľa premiéra Igora Matoviča dopravné kontroly, ktoré v súčasnosti prakticky zastavili dopravu na niektorých miestach našej vlasti, mali byť náhodné a nemali sa týkať všetkých áut. Jeho minister vnútra Roman Mikulec však pár dní dozadu hovoril o úplne každom aute.

Aktualizácia: článok bol rozšírený o vyjadrenie prezidenta Policajného zboru SR Milana Lučanského.

Viaceré slovenské mestá sa zobudili v stredu 8. apríla do dopravného kolapsu. Od polnoci totiž začal platiť sviatočný zákaz pohybu občanov, ktorý so sebou prináša aj policajné kontroly na diaľniciach, či cestách I. a II. triedy v miestach, kde sa stretávajú okresy.

K doterajšej kritike na margo opatrení sa tak pridalo množstvo ďalšej, pričom smeruje najmä na súčasného premiéra Igora Matoviča, iniciátora týchto nových obmedzení, ktorý ich presadzoval aj napriek nevôli veľkej časti spolupracovníkov.

Mali byť náhodné?

„Kontroly mali byť náhodné. Zrána sa to niektorým hliadkam vymklo trochu z rúk… napriek tomu – nehaňme ich za to… malo by to byť už v poriadku,“ napísal predseda OĽaNO na svojom profile na sociálnej sieti (tento príspevok bol medzitým v čase písania článku vymazaný).

To je ale v priamom rozpore s vyhláseniami jeho ministra vnútra Romana Mikulca. Ten ešte v pondelok ráno v televízii TA3 hovoril, že zastavované bude každé auto. Túto informáciu potvrdila aj polícia v utorok 7. apríla.

Možnosti sú teda len dve. Buď Igor Matovič klame a dobre vedel, že kontroly sa budú týkať všetkých motoristov a teraz sa snaží hasiť požiar, ktorý spôsobil a popritom zvaľovať vinu na policajtov…

…alebo ide o amaterizmus novej vlády a premiér ani poriadne nevedel, čo jeho vláda odklepla a ako bude prebiehať výkon spomínaných opatrení.

Postupovali sme podľa uznesenia vlády

Prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský uviedol, že polícia postupovala podľa uznesenia vlády SR. „S rozkazom prezidenta PZ sa stotožnilo aj vedenia Ministerstva vnútra SR,“ dodal.

—  Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...