V Číne vyšetrujú politika, ktorý kritizoval cenzúrovanie informácií o koronavíruse

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

V Číne sa kritika najvyššieho vedenia krajiny nevypláca. Presvedčil sa o tom aj Žen Či-čchiang, dnes už zrejme bývalý vysokopostavený predstaviteľ Komunistickej strany Číny, ktorého začali tento týždeň vyšetrovať v súvislosti s údajným “vážnym porušením pravidiel a zákonov”.

Osudným sa mu stal blog, ktorý napísal v polovici marca, a v ktorom kritizoval niektoré kroky čínskeho vedenia po vypuknutí epidémie koronavírusu. Predovšetkým to, že strana sa spočiatku snažila cenzurovať akékoľvek informácie o tomto probléme a tváriť sa, že nový koronavírus nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

Odkedy Žen tento článok publikoval, podľa agentúry The Associated Press (AP) sa po ňom zľahla zem. Až dnes, teda po troch týždňoch od jeho “prehrešku”, vydala disciplinárna komisia pekinskej organizácie Komunistickej strany Číny krátke, len jednovetové oznámenie, podľa ktorého je riešenie prípadu kritického straníka “v štádiu posudzovania, monitoringu a vyšetrovania”.

Kritický blog, ktorý Žen Či-čchiang v polovici marca napísal, čínski cenzori už prirodzene z internetu odstránili.

—  SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..