Švédsky minister obvinil Rusko z internetového útoku. V skutočnosti za ním stála babička zo Štokholmu

Anders Ygeman (Zdroj: SITA)

Švédsky člen vlády Anders Ygeman obvinil Ruskú federáciu z manipulovania tamojšej verejnej diskusie o 5G sieti pomocou útoku internetových trollov. Miestni verejnoprávni novinári však zistili, že za ním stála vyše 60 ročná babička zo Štokholmu.

Jednou z tém, ktorá dominuje mediálnemu obsahu a verejnej diskusii v niektorých krajinách, je aj plošné zavádzanie vysokorýchlostnej, tzv. 5G siete.

Kým jej priaznivci hovoria o ďalšom posune v digitalizácii celej spoločnosti vďaka vyspelejšiemu internetu, skeptici upozorňujú na zdravotné riziká plynúce z vysokých frekvencii, na báze ktorých systém funguje.

Medzi tieto aktívne zainteresované štáty patrí aj Švédsko, v ktorom má túto agendu na starosti aj tamojší minister energetiky a digitálneho rozvoja Anders Ygeman.

Práve s jeho osobou sa spája vtipná kuriozita, na ktorú vo svojom nedávnom článku upozornila švédska verejnoprávna televízia SVT.

Obrovský nával trollov

Minister ešte pred niekoľkými mesiacmi na Facebooku oznámil, že spomínanú 5G sieť bude rozvíjať aj jeho kabinet. Krátko na to sa pod týmto oznámením objavili stovky nesúhlasných komentárov.

Vinníka tohto koordinovaného útoku Ygeman našiel, ako inak, v Rusku. Blízkeho suseda obvinil z destabilizácie debaty o tejto téme a podľa medializovaných informácii tiež zdieľal článok s názvom Ygemanský terč pre ruský sieťový útok.

Jeho vyšetrovacie schopnosti sa však ukázali ako mylné. Keď totiž pracovníci švédskej televízie komentáre, ich pôvod a väzby preskúmali, vysvitlo, že siahajú do domáceho prostredia. Presnejšie, vyše polovica z nich.

Obyčajná švédska babička

A to konkrétne do internetovej skupiny s vyše 15-tisíc členmi s názvom WIFI RADIATION HEALTH RISKS STOP 5G, ktorej trasy sa spájajú v byte v štokholmskej štvrti Södermalm.

Býva v ňom 64 ročná sympatická aktivistka Katarina Hollbrinková, ktorá sa zvýšeného žiarenia taktiež obáva a preto týchto reálnych užívateľov vyzvala k trollovaniu pod ministrovým profilom.

Hollbrinková, ktorá sama seba označuje ako „obyčajnú švédsku babičku“ bola nepodloženým výrokom Ygemana podľa vlastných slov prekvapená. Ten sa bráni, že len uvažoval podľa vzorca z ostatných krajín.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Poľsko uvoľní väčšinu obmedzení proti koronavírusu na verejnosti

Poľsko uvoľní väčšinu obmedzení proti koronavírusu na verejnosti

Od soboty nebudú platiť limity na počet zákazníkov v obchodoch, reštauráciách a kaderníctvach, o týždeň neskôr budú môcť otvoriť kiná i divadlá. Poľsko začne v sobotu s ďalším uvoľňovaním obmedzení na verejnosti, ktoré zaviedlo proti šíreniu nového koronavírusu...