Trump pohrozil zastavením platieb pre WHO

Donald Trump (Zdroj: SITA)

Americký prezident Donald Trump pohrozil Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) zmrazením platieb. Vyjadril sa tak v utorok večer počas tlačovej konferencie v Bielom dome. Trump vyčíta WHO zásadné chyby v rámci reakcie na šírenie vírusu.

Podľa neho WHO situáciu nezvládla. Svojimi vyjadreniami americký prezident výraznou mierou vystupňoval tlak na túto medzinárodnú organizáciu, ktorej sú Spojené štáty najväčším prispievateľom.

Predtým Trump prostredníctvom svojich obvyklých tweetov reakciu WHO na šírenie koronavírusu ostro kritizoval. “WHO to skutočne zbabrala,“ napísal napríklad šéf Bieleho domu. Organizáciu síce z veľkej časti financujú Spojené štáty, nadŕža však Číne, nekládol si servítku pred ústa Trump, ktorý je známy ostrou kritikou medzinárodných organizácií.

WHO okrem iného vyčíta, že v súvislosti s pandémiou dávala od začiatku “chybné odporúčania”, napríklad v súvislosti s ponechaním otvorených hraníc. “Našťastie som jej odporúčanie, nechať hranicu pre vstup z Číny otvorenú, včas odmietol,” uviedol Trump.

Spojené štáty zaviedli koncom januára zákaz vstupu pre cestujúcich z Číny. Odtiaľ sa pandémia postupne rozšírila do celého sveta.

—  SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..