Snaží sa vyzerať seriózne, no nedarí sa. Na premiéra nestačí byť bojovníkom proti korupcii, hodnotí Matoviča politológ

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Premiérovi nestačí bojovať len proti korupcii, to by malo byť vo výbave každého politika, mieni politológ Urmanič o doterajšom pôsobení nového premiéra a predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča. Podotýka, že jeho komunikácia zvykne byť chaotická a napriek snahe vyznieť viac politicky sa mu stále vracajú jeho zvyky z minulosti, čo sa prejavuje napríklad infantilnými príspevkami na sociálnych sieťach.

Igor Matovič sa už tesne pred voľbami snažil zmeniť svoj štýl komunikácie, aby vyznel viac ‚politicky‘ a seriózne. Veľmi sa mu to však nedarí a to hlavne z dvoch dôvodov, hodnotí politológ Martin Urmanič.

„Nie je v tejto novej polohe uveriteľný – to akým štýlom sa prezentoval roky mu teraz doslova vystavuje zrkadlo,“ podotýka politológ, odkazujúc na minulosť predsedu OĽaNO. Druhý dôvodom je aj fakt, že keď sa mu podarí istý čas prezentovať seriózne, niečím to následne ‚zabije‘ – „fotka v ponožkách alebo nejaký infantilný status na sociálnej sieti,“ dodáva Urmanič.

Divadlo

Ako snahu o odlíšenie sa hodnotí aj požiadavku, aby koaliční poslanci taktiež podpísali koaličnú zmluvu. To je však kvázi zbytočné, keďže lídri koaličných strán jasne dali najavo svoje rozhodnutie vytvoriť spoločnú vládu.

„Nehovoriac o tom, že v čase opatrení smerujúcich k znižovaniu šírenia koronavírusu bol takýto podpis iba divadlom. Neviem však pre koho, keďže v spoločnosti rezonujú úplne iné témy,“ podotýka politológ.

Za nešťastný považuje Urmanič aj Matovičov nápad o vypnutí Slovenska, pričom podotýka, že v prvom rade by mal premiér používať adekvátne slovo, ktorým ‚blackout‘ nie je. „Podpredseda vlády Richard Sulík veľmi správne poukázal na riziká, ktoré toto rozhodnutie so sebou prináša,“ dodáva k samotnej podstate premiérovho plánu.

Treba presné informácie

Problematické je však aj to, že Sulík a Matovič si musia odkazovať svoje názory na rôzne opatrenia vlády cez médiá. „Evokuje to vo mne pocit, že premiér to s partnermi nediskutoval a proste si to sám vymyslel a sám aj odkomunikoval na jednej zo svojich tlačoviek,“ myslí si Urmanič.

Tu sa presne podľa Urmaniča ukazuje, že byť bojovníkom proti korupcii na post premiéra jednoducho nestačí. U Matoviča sa dá skutočne veriť, že keď niekoho odvolá, robí to s úprimným záujmom bojovať proti kradnutiu. To by však malo byť podľa politológa samozrejmosťou pre každého politika.

„V prípade takejto dôležitej funkcie si určite predseda vlády nevystačí s pózami a niekedy až nemiestnym vtipkovaním. Špeciálne v časoch, ktoré zažíva Slovensko, Európa a celý svet. Naopak, očakáva sa od neho rozvaha, upokojovanie situácie a hlavne: exaktné informácie, ako pre verejnosť, tak aj pre koaličných partnerov“ podotýka.

—  Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Slovensko podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) nepotrebuje núdzový stav, ale postoj premiéra Igora Matoviča vraj chápe. Predseda vlády chce predĺžiť núdzový stav, aj po jeho skončení, aj keď viacerí ústavní právnici upozorňujú, že by..