Zomrela novinárka Tereza Spancerová

Tereza Spancerová (Zdroj: youtube.com)

Novinársky svet včera vo večerných hodinách opustila Tereza Spancerová. Na Facebooku o tom informovala jej kamarátka a známa finančná poradkyňa a tzv. odnaučiteľka fajčenia Martina Landergottová.

„Zomrela včera doma okolo 22:00 hod. pri cigaretke v posteli so svojou milovanou sučkou Chelsie a mačičkou Prckom Feliz, myslím, že si to objednala pekne, ale príliš skoro“ napísala Landergottová s tým, že možnou príčinou smrti bolo zlyhanie srdca.

Podľa nej bola jedna z tých žurnalistiek, ktoré nesedeli v hoteli, ale šli do terénu a zisťovali i u miestnych, aká je na tom-ktorom mieste situácia a nie vždy to bolo bezpečné.

Spancerová študovala žurnalistiku na Karlovej univerzite. Neskôr pôsobila ako zahraničná redaktorka Českej tlačovej kancelárie (ČTK) či ako spravodajkyňa tejto agentúy pre Blízky východ, kde podľa slov Landergottovej plánovala dožiť.

Písala stĺpčeky pre časopis Reflex, bola redaktorkou týždenníka Mladý svet a editorkou časopis MF Plus. Jej posledné aktivity sa spájajú s českými Literárnymi novinami, ktoré opustila pred dvomi rokmi.

V roku 2015 sa stala prvou českou novinárkou, ktorej poskytol rozhovor sýrsky prezident Bašár Asad. V roku 2016 obdržala Krameriovu cenu od kontroverznej Asociácie nezávislých médií (ANM).

Kým si svojimi politicky nekorektnými pohľadmi získavala značnú časť publika a získala popularitu aj na Slovensku, niektorí ju označovali za „aktivistku ruskej hybridnej propagandy“ či za „nedôveryhodnú novinárku“.

Objavila sa však vo viacerých hlavnoprúdových médiách aj u nás. Spomenúť možno napríklad duel s novinárom Denníka N Mirekom Tódom, ktorému poskytla priestor verejnoprávna RTVS.

Spancerová podstúpila v roku 1998 operatívnu zmenu pohlavia.

Přátelé, je mi moc líto, dnes ráno byla nalezena mrtvá Terezka Tereza Spencerova, zřejmě srdíčko, se kterým byla…

Gepostet von Martina Landergott am Dienstag, 7. April 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..