Grécki lekári protestujú, žiadajú od vlády väčšiu podporu

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Lekári z nemocníc naprieč Gréckom zorganizovali v utorok protesty s cieľom donútiť vládu, aby prijala dodatočný zdravotnícky personál a využila viac zdrojov zo súkromného sektora a zmobilizovala súkromné klinky.

Pred najväčšou gréckou nemocnicou v centre Atén sa konal tichý protest lekárov a ďalšieho nemocničného personálu v ochranných rúškach. Držali pri tom plagáty s nápismi “My bojujeme za vás. Kričte za nás”.

Lekári tvrdia, že na boj s pandémiou v Grécku potrebujú viac ľudských aj materiálnych zdrojov. Protesty sa konali aj pred mnohými ďalšími nemocnicami naprieč krajinou.

V Grécku registrujú doteraz 1 755 prípadov nákazy koronavírusom, 81 osôb tam ochoreniu COVID-19 podľahlo.

—  SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...