Český odborník zmenil názor. Navrhuje zamorenie časti populácie koronavírusom

Česi nad 65 rokov pred vchodom do potravín (Zdroj: SITA)

Populácia sa zrejme dokáže cez vírus premoriť, myslí si český odborník a námestník českého ministra zdravotníctva Roman Prymula. Ten podotýka, že podľa posledných informácií môže byť úmrtnosť nákazy COVID-19 ďaleko nižšia, ako sa predpokladalo. Môže sa tak skôr pristupovať k uvoľňovaniu opatrení, keďže viac ako pár mesiacov to krajina aj tak nevydrží.

Ak sa ochránia rizikové skupiny obyvateľov, značná časť ľudí v Českej republike by sa mala stretnúť s koronavírusom. Myslí si to námestník českého ministra zdravotníctva Roman Prymula, ktorý to uviedol v rozhovore pre DVTV.

Prymula svoj názor zmenil, pretože Čína s vysokou pravdepodobnosťou podáva svetu falošné údaje o počte ľudí nakazených ľudí. Nepríde mu totiž možné, aby v krajine zrazu ustali nové prípady nákazy a pribúdali by len cez import.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=217836382820631&ref=watch_permalink

Úmrtnosť je zrejme nižšia

Ako pozitívum vidí aj fakt, že smrtnosť na nákazu COVID-19 nemusí byť až taká vysoká. Údaje z Talianska naznačujú, že nakazených môže byť dohromady až 10 miliónov ľudí. V takom prípade by bola úmrtnosť na vírus len pár percent, ďaleko menej ako sa predpokladá teraz.

Podľa Prymulu súčasné prísne opatrenia taktiež nemôžu fungovať dlhšie ako nasledujúcich pár mesiacov. Česko na to jednoducho nie je stavané a musí prísť k uvoľňovaniu opatrení. Postupne tak môže dôjsť k otvoreniu niektorých predajní či obchodov, ak sa situácia rapídne nezhorší.

Počas toho by sa mala populácia cez koronavírus premoriť. To sa však nesmie diať bez kontroly, prízvukuje námestník. „Bude dochádzať aj k určitému premorovaniu populácie. Cieľom je pokúsiť sa riadiť premorovanie tak, aby nedochádzalo k nekontrolovanému šíreniu,“ uviedol Prymula.

—  JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..