Matovič skrýva strach zo zodpovednosti za štát za armádu v uliciach, tvrdí Saková

Denisa Saková (Zdroj: SITA)

Sprísnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu počas Veľkej noci vyvolalo vlnu kritiky nielen zo strany časti verejnosti, ale aj opozície. Proti vláde pod vedením premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) sa opäť postavila exministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Na sociálnej sieti kritizuje nasadenie armády na pomoc polícii pri kontrole dodržiavania zákazu vychádzania.

Počas veľkonočných sviatkov sa Slováci nesmú presúvať z okresu do okresu. Dodržiavanie nariadenia budú strážiť nielen policajti, ale aj vojaci. Saková v tejto súvislosti ostro kritizuje predsedu vlády na svojom oficiálnom facebookovom profile.

„Matovič svoj strach zo zodpovednosti za štát skrýva za armádu v uliciach Keby pán premiér vedel prehovoriť k celému národu a nielen k svojim voličom, nemuseli sme veľkonočné sviatky stráviť s armádou v uliciach Slovenska,“ myslí si exministerka vnútra, ktorá bola tajomníčkou rezortu v čase, keď mu ešte šéfoval Robert Kaliňák.

Saková pripomína, že ani Matovičovi koaliční partneri neboli nadšení z povolania armády na dodržiavanie nariadení vlády. Veronika Remišová (Za ľudí) bola zhrozená z vojakov v uliciach a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga na sociálnej sieti napísal, že síce rešpektuje rozhodnutie premiéra na obmedzenie pohybu počas Veľkej noci, ale nerozumie mu.

„Ako mu má veriť celá krajina, keď si nevie ukočírovať svojich koaličných partnerov? Pani Remišová je zhrozená z vojakov v uliciach. Nemá však v sebe štipku partnerskej lojálnosti, aby si to nechala pre seba,“ píše Saková na adresu Igora Matoviča.

Saková pripomenula aj slová prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá po stretnutí s predsedom Národnej rady Borisom Kollárom a premiérom Igorom Matovičom vyzvala, aby všetci traja najvyšší ústavní činitelia prispievali k upokojovaniu verejnosti.

„Koaličná súdržnosť im nič nehovorí, tak ako chcú dosiahnuť, aby bol národ súdržný. A to je presne to, čo teraz potrebujeme-držať spolu a dôverovať si. Už ani Prezidentka republiky Zuzana Čaputová sa na to nemohla viac pozerať a pokarhala ich ako malých školákov. Dúfam, že jej slová si vzali k srdcu,“ uzatvára Saková.

MATOVIČ SVOJ STRACH ZO ZODPOVEDNODTI ZA ŠTÁT SKRÝVA ZA ARMÁDU V ULICIACHKeby pán premiér vedel prehovoriť k celému…

Gepostet von Denisa Saková am Dienstag, 7. April 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Progresívec Poliačik: Ja inak Pellegrinimu držím palce

Progresívec Poliačik: Ja inak Pellegrinimu držím palce

Progresívec Martin Poliačik sa na sociálnej sieti nechal počuť, že vzbura Petra Pellegriniho je dôležitá pre uchovanie viery v normálnu demokraciu na Slovensku a vraj mu drží palce. Ondrej Dostál (SaS) a Pavel Macko (Spolu) politika za toto vyjadrenie skritizovali. Vzbura,..