Sme rodina v čele SIS? Kollár nemá problém s fašistami, kritizuje Truban

Michal Truban (Zdroj: SITA)

Netransparentné dosadzovanie rodinných príslušníkov, tak hodnotí výber nového šéfa SIS bývalý predseda progresívcov Michal Truban. Vadí mu spôsob výberu hlavy informačnej služby, ako aj fakt, že ide o brata poslanca Petra Počlinského zo strany Sme Rodina. S ich predsedom Borisom Kollárom má totiž problém.

Obsadenie postu riaditeľa Slovenskej informačne služby považuje bývalý predseda strany Progresívne Slovensko Michal Truban za najhoršie možné konanie novej vlády. Vo svojom príspevku na sociálnej sieti to opisuje ako obrovské sklamanie.

Reaguje tak na schválenie nového šéfa SIS, ktorým sa stal Vladimír Pčolinský, brat súčasného poslanca hnutia Sme Rodina Petra Pčolinského. Truban poukazuje na to, že pri tejto voľbe sa neodohral ani náznak nejakého výberového procesu, ani neboli zapojené nejaké kontrolné výbory.

Obsadiť tak citlivú a dôležitú pozíciu, akou je riaditeľ SIS, bez akéhokoľvek náznaku riadneho výberového procesu, bez…

Gepostet von Michal Truban am Montag, 6. April 2020

Toto nie je transparentnosť

„Obsadzovanie takýchto pozícií rodinnými príslušníkmi koaličných poslancov iba na základe politických dohôd je najhoršia možná prax,“ hodnotí voľbu šéfa SIS bývalý predseda PS. Je to však podľa neho ešte horšie, pretože ide o hnutie Sme Rodina vedené Borisom Kollárom.

Kollár totiž podľa Trubana spolupracuje s krajnou pravicou po celej Európe a nemá problém s fašistami vo vedení kontrolných orgánov NR SR. Pripomína aj nedávny incident, kedy sa predseda Sme Rodina odfotil s členmi motorkárskeho gangu Noční Vlci.

„Celú predvolebnú kampaň sme všetci rozprávali o tom, že do riadenia štátu je nutné priniesť viac transparentnosti, profesionality a kontroly. Takto sa to nerobí,“ dodáva bývalý predseda progresívcov.

—  JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Slovensko podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) nepotrebuje núdzový stav, ale postoj premiéra Igora Matoviča vraj chápe. Predseda vlády chce predĺžiť núdzový stav, aj po jeho skončení, aj keď viacerí ústavní právnici upozorňujú, že by..